16.02.2015. 00:43
Veilā/Bīverkrīkā (ASV) ar Francijas sportista Žana Baptista Grānža uzvaru slaloma sacensībās noslēdzies 2015. gada pasaules čempionāts kalnu slēpošanā.

Pēc pirmā brauciena vadībā bija austrietis Marsels Hiršers (1:03.38), bet otro vietu ieņēma Krievijas sportists Aleksandrs Horošilovs (1:03.66). Kristaps Zvejnieks uzrādīja 35. ātrāko laiku (1:07.97) un kopā ar vēl 56 slēpotājiem kvalificējās otrajam braucienam, tikmēr Miks Zvejnieks bija viens no 43 sportistiem, kuri nesasniedza finišu.

Otrajā braucienā gan Hiršers, gan Horošilovs un daudzi citi līderi neaizvadīja savus labākos slēpojumus, bet uzvaru izcīnīja Francijas slēpotājs Žans Baptists Grānžs. 2011. gada pasaules čempions slalomā atguva savu pirms diviem gadiem zaudēto titulu – toreiz slalomā triumfēja Hiršers, kurš šoreiz izstājās otrajā mēģinājumā.

No 30 labākajiem sportistiem seši nesasniedza finišu, līdz ar to K. Zvejniekam bija labas iespējas iekļūt labāko trīsdesmitniekā. Tas gan nenotika, jo K. Zvejnieks pievienojas pārējiem nefinišējušajiem sportistiem.

14. februārī dāmu konkurencē labākā bija Mikaela Šifrina (ASV). Otrā palika Frīda Hansdottere (Zviedrija) un Sarka Strahova (Čehija). Agnese Āboltiņa ieņēma 43. vietu, Ieva Meldere palika 60. pozīcijā, bet Evelīna Gasūna un Lelde Gasūna nepabeidza pirmo slēpojumu.