06.09.2016. 18:48
2017. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijas U21 valstsvienība savā laukumā atņēma punktus otrajā vietā esošajai Melnkalnei - 0:0. Mača pirmajā daļā mūsējiem piederēja pārsvars, tomēr kapteinis Vladislavs Gutkovskis neizmantoja vairākas iespējas.

Spēles ievadā iniciatīva piederēja Latvijas izlasei, un laukuma saimnieku uzbrukuma smailē pamanāmākais bija kapteinis Vladislavs Gutkovskis, kurš ielauzās soda laukumā, tomēr neizdevās izdarīt piespēli gar vārtiem. Melnkalne izvēlējās atbildēt ar asiem pretuzbrukumiem.

18. minūtē no labās malas soda laukumu sasniedza Marko Jankovičs, kuru tikai ar noteikumu pārkāpuma palīdzību izdevās apturēt Andrejam Kiriļinam, kurš saņēma brīdinājumu. Standartsituācija beidzās ar neprecīzu sitienu pa vārtiem no 18 metriem, jo bumbas ceļā atradās spēlētāju veidotais mūris.

Pirmā puslaika otrajā pusē vēl vairākas reizes uzbrukuma smailē nonāca Gutkovskis. No kreisās malas centrēja Raivis Jurkovskis, valstsvienības kapteinis apsteidza aizsargu un izdarīja sitienu kritienā, bet no pašas vārtu priekšas trāpīja virsū vārtsargam. Sekoja centrējums no labās malas, Gutkovska sitiens ar galvu, bet atkal pareizajā vietā bija viesu vārtsargs.

Pašās puslaika beigās pēc stūra sitiena Latvijai izglābties palīdzēja tikai veiksme. Melnkalne izmantoja haosu vārtu tuvumā un izdarīja sitienu no ļoti bīstamas pozīcijas, un Ņikita Koļesovs bumbu bloķēja ar roku. Atskanēja tiesneša svilpe, bet tikai lai pavēstītu par pārtraukumu, nevis 11 soda sitienu, un soģa virzienā metās visa Melnkalnes komanda. Tomēr pārliecināt tiesnesi par pretējo viņiem neizdevās.

51. minūtē mūsējie, kuri jau no pirmā puslaika vidus iniciatīvu bija atdevuši viesiem, devās pretuzbrukumā, tomēr labos nodomus izjauca neprecīza Dēvida Dobrecova piespēle tūdaļ pēc centra šķērsošanas. Taču Gutkovskis prata momentus izveidot pats – viņš sita no tālas distances, bumba lidoja tuvajā devītniekā, bet Melnkalnes vārtsargs skaistā lēcienā glāba.

Noslēgumā labākus momentus veidoja viesi. No soda laukuma sitienu izdarīja Milans Vusurovičs, uzbrukuma smailē nonāca, bet vārtiem pāri šāva kapteinis Luka Džordževičs, vēl vairākkārt izgājienā labi darbojās latviešu vārtsargs Kristaps Zommers.

Tādējādi nevienai komandai gūt vārtus neizdevās – mačs noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0. Daiņa Kazakeviča vadītajai komandai izdevās atņemt punktus vienai no līderēm un izrauties no grupas pēdējās vietas ar astoņos mačos sakrātajiem sešiem punktiem.

Vārti:Latvijas starta sastāvs: Kristaps Zommers, Vladislavs Sorokins, Ņikita Koļesovs, Antonijs Černomordijs, Dēvids Dobrecovs, Jevgeņijs Kazačoks, Eduards Tīdenbergs, Vladislavs Gutkovskis, Raivis Jurkovskis, Andrejs Kiriļins un Viktors Ļitvinskis.