16.01.2015. 20:40
Latvijas U21 futbola izlase Sadraudzības kausa izcīņu Sanktpēterburgā sāka ar minimālu zaudējumu mājiniecei Krievijas U21 (0:1). Vienīgie vārti tika gūti pirmā puslaika beigās.

Salīdzinājumā ar pārbaudes spēli pret "Daugavpili" (2:0) Latvijas U21 valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs pamatsastāvā veica trīs izmaiņas. Maču sāka skontieši Vladislavs Gutkovskis un Ņikita Bērenfelds, kuri komandai pievienojās tikai pēc minētās pārbaudes spēles. Viņi sākumsastāvā aizvietoja attiecīgi Ņikitu Ivanovu un Raivi Vītolnieku, bet Ingars Sarmis Stuglis spēlēja Andra Krušatina vietā.

Spēles sākums sākotnēji bija paredzēts plkst. 18:00 pēc Latvijas laika, taču atklāšanas ceremonijas dēļ tas tika aizkavēts par gandrīz pusstundu. Pirmajā puslaikā Krievijai, kā jau varēja gaidīt, piederēja teritoriāls pārsvars, bet Latvijai izdevās demonstrēt cienīgu pretestību. Puslaika vidū Latvijai radās laba iespēja pēc stūra sitiena, tomēr mūsu spēlētājs noreaģēja nedaudz par vēlu.

Puslaika izskaņā mājiniekiem tomēr izdevās atklāt rezultātu, kad Jevgēņijs Kozlovs ar vairāku rikošetu palīdzību pārspēja Vladislavu Kurakinu (1:0). Otrajā puslaikā Krievijas U21 izlases pārsvars pieauga un tikai Kurakina veiksmīgā spēle ļāva saglabāt cerības. Mača izskaņā parādījās arī iespēja izglābties, bet Gutkovskis no ideālas pozīcijas soda laukuma vidū sita virsū vārtsargam.

Pirms Latvijas un Krievijas tikšanās Sadraudzības kausā jau tika aizvadītas trīs spēles. Mūsu grupā Moldova un Kirgizstāna cīnījās neizšķirti (1:1), Igaunija nenoturēja vadību un pēdējā minūtē zaudēja Somijai (1:2), bet Baltkrievija uzvarēja Turkmenistānu (1:0).

Parīt Latvijas U21 izlase plkst. 11:00 pēc Latvijas laika spēlēs pret Kirgizstānas vienaudžiem, bet 19. janvārī plkst. 15:30 pēc Latvijas laika paredzēts mačs pret Moldovas U21. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas divas labākās komandas un divas no trim trešo vietu ieguvējām.

Krievijas U21 – Latvijas U21 1:0 (1:0)Vārti: Kozlovs 41'Latvijas pamatsastāvs: Kurakins, Stuglis, Bērenfelds, Flaksis, Tīdenbergs, Kiriļins, Gutkovskis, Šlampe, Šadčins, Klimaševičs, Indrāns

RTU-Rīgas stars, bērnu un jaunatnes futbola klubs Daugavgrīvas 56a, Rīga, LV-1007