11.05.2014. 17:39
Pirmo zaudējumu 2014. gada pasaules čempionātā hokejā piedzīvoja Latvijas valstsvienība, kas 56. minūtē ar 2:3 piekāpās vāciešu priekšā. Kā norādīja "Olybet" hokeja eksperts Guntars Paste, kļūdas radušās uz noguruma fona, jo slodze un atbildība gulstas uz četriem aizsargiem. Taču skats nākotnē nav pārāk drūms, jo viena uzvara vai četri punkti garantēs palikšanu elites divīzijā, uzskata Paste.

Sanāca tā, kā sanāca. Bija vienlīdzīga spēle, momenti gan pie vienas, gan otras komandas vārtiem, tomēr Vācijas hokejisti izskatījās svaigāki, viņu uzbrucēji devās taisnā ceļā uz vārtiem, nevis meklēja veiksmi laukuma stūros. Ja reiz uzvarēja, tad vācieši bija labāki, viņi ātrāk kustējās, rādīja sakarīgu spēli.

Pēc vakardienas mača varēja redzēt, ka mūsējiem būs grūti, jo lielākā slodze un atbildība gulstas uz četru aizsargu un trīs uzbrucēju virknējumu pleciem. Lielākajā daļā vairākumu un mazākumu laukumā tomēr dodas vieni un tie paši spēlētāji. Sanāca, ka bija otrā spēle 48 stundu laikā. Un kļūdas radās uz noguruma fona, tika zaudēta modrība. Otrajā trešdaļā piedzīvojām mirkli, kad trīs minūtes netikām ārā no aizsardzības zonas, vācieši mūs vazāja. Tomēr kopumā varu sacīt, ka spēlējām labi, tāds ir mūsu līmenis. Somija vakar nebija gatava, ka cīnīsimies, sitīsim, ka varam uzvarēt. Somi tam neticēja, un viņi to nemaz neslēpj. Domāju, ka šovakar pret krieviem viņi parādīs normālu spēles ritmu.

Runājot par soda metienu, jaunie noteikumi paredz, ka tādi pārkāpumi ir jāsoda. Pat ja no laukuma malas vienatnē lauzies uz vārtiem, tad jādod bullītis, šosezon Kontinentālajā hokeja līgā to redzējām. Aizāķēja, bija moments, iedeva. Kā jau teicu, tās bija sekas vāciešu mērķtiecībai, līšanai uz vārtiem, viņi dara visu, lai gūtu vārtus. Mūsējie pret somiem arī visu laiku bija vārtu priekšā un traucēja, bet šodien tā nebija. Jā, pirmais bija darba gols, bet otro skaisti izspēlējām. Patīkami skatīties tādus momentus, bet pārāk daudz emociju atstājām pret Somijas izlasi.

Esam tur, kur esam. Visi mīlam Latvijas hokeju un domājam, ka Vācijas izlase ir jāapspēlē. Labi, ka pirmajā mačā paņēmām trīs punktus, tomēr ir skaidrs, ka galvenā spēle būs pēdējā - pret ievainoto Šveici, kas piedzīvojusi neveiksmes abos mačos. Šveiciešu kustība ir daudz interesantāka, daudz niknāka, noteikti būs interesanti. (Pēc "Olybet" bukmeikeru domām, Latvijas izlases uzvara tiek novērtēta ar 18% iespējamību jeb koeficientu 5,4.)

Ja nevaram pieveikt vāciešus, tad ar šādu sniegumu ceturtdaļfinālā nav ko meklēt. Šobrīd trīs punkti garantē drošības sajūtu, bet ar sešiem punktiem vajadzētu pietikt, lai saglabātu vietu elites divīzijā. Tagad galvenais ir neizkrist ārā, bet tas nebūs viegls uzdevums, jo Baltkrievijai talkā nāks tiesneši un tribīnes, bet ar Kazahstānu ies grūti. (Tomēr, kā norāda "Olybet" Latvija joprojām ir favorītu lomā - uzvara tiek novērtēta ar koeficientu 1,88 jeb 53%.) Maz ticams, ka apspēlēsim krievus vai amerikāņus. (Uzvarai pret Amerikas Savienotajām valstīm netic arī "Olybet" bukmeikeri - tā tiek novērtēta ar 14% iespējamību jeb koeficientu 7,2.)

Ar sešiem septiņiem punktiem 100%, ka paliksim elites divīzijā, tādēļ ir jāizcīna vēl viena uzvara.