18.10.2012. 09:12

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis trešdien izcīnīja uzvaru Vīnes ATP World Tour 250 sērijas turnīra pirmās kārtas mačā. Aizvadītajā cīņā Gulbis ar rezultātu 7-6 (8:6), 6-3 pieveica indieti Somdevu Devarmanu.

Pirmā seta otrajā geimā Gulbis zaudēja savu servi, taču jau nākamajā geimā latvietim izdevās lauzt pretinieka servi un panākt 1-2. Turpinājumā uzvarēja servētāji, līdz ar to seta uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams taibreiks, kurā Gulbim izdevās atspēlēt divas setbumbas un noslēgt setu savā labā.

Otrajā setā nedaudz pārliecinošāk spēlēja Gulbis, kurš Devarmana servi lauza sestajā un astotajā geimā, bet devītajā geimā izmantoja jau pirmo mačbumbu, izcīnot uzvaru.

ATP pasaules rangā Gulbis pašlaik ieņem 159.vietu un dalībai pamatsacensībās saņēmis speciālo ielūgumu jeb "wild card". Savukārt Devarmans pasaules rangā atrodas 579.pozīcijā.

Abi tenisisti savā starpā iepriekš bija tikušies vienu reizi, kad 2009.gada Bangkokas "ATP World Tour 250" turnīra pirmās kārtas cīņā Gulbis izcīnīja uzvaru ar rezultātu 7-6 (9:7), 6-2.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis nopelnījis 20 ATP vienspēļu ranga punktus.

Otrajā kārtā Gulbis tiksies ar sacensību otro raketi Janko Tipsareviču no Serbijas, kuram pirmajā kārtā nebija jāspēlē. Šis mačs ceturtdien sāksies ap plkst.18 pēc Latvijas laika. Abi tenisisti līdz šim savā starpā spēkojušies divas reizes, panākumus dalot uz pusēm.

Pagājušajā gadā Gulbis šajā nedēļā turnīros nepiedalījās, līdz ar to viņam nav jāaizstāv ATP vienspēļu ranga punkti.

Līdz šim savu pēdējo turnīru Gulbis aizvadīja septembra nogalē, kad kājas traumas dēļ nepabeidza Francijas pilsētā Orleānā notikušā Challenger sērijas turnīra vienspēļu ceturtdaļfināla cīņu.

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029