11.06.2013. 18:41

Pirmās kārtas barjeru otrdien Vācijas pilsētā Hallē notiekošajā ATP World Tour 250 turnīrā uz zāles seguma pārvarēja Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis, kurš trijos setos ar 6-4, 3-6, 6-3 pārspēja Kipras tenisistu Markosu Bagdati. Latvietim tā bija vien otrā uzvara sešos savstarpējos mačos.

Pirmā seta ievadā tenisisti retu reizi iesaistījās garās izspēlēs, pārsvarā punktus gūstot ātri un ar spēcīgu servju palīdzību. Pirmajos sešos geimos neviens no spēlētājiem netika pie breika iespējas, bet katrs pa reizei pie savas serves pretinieku atstāja "uz nulles". Rezultāts tādējādi bija neizšķirts 3-3. Pie pirmās iespējas atrauties Gulbis tika septītajā geimā, kad iekrāja divas breikbumbas un ar pirmo mēģinājumu panāca 4-3 savā labā, bet nākamajā geimā latvietis ar teicamu servju palīdzību uzvarēja četrās izspēlēs pēc kārtas un panāca jau 5-3 savā labā. Devītajā geimā Bagdatis smagā cīņā nosargāja savu servi, bet sekojošajā geimā Gulbis iekrāja divas setbumas un izmantoja jau pirmo no tām.

Otro setu pārliecinošāk uzsāka Bagdatis, kurš pirmajos divos geimos pie savas serves zaudēja tikai vienā izspēlē, bet otrajā geimā pie Gulbja serves neizmantoja vienu breikbumbu. Ceturtajā, piektajā un sestajā geimā abi tenisisti servēja ļoti pārliecinoši un neatvēlēja pretiniekam ne punkta, rezultātam tādējādi kļūstot 3-3. Septītajā geimā Gulbis beidzot prata iesaistīties cīņā par uzvaru, tomēr atzina pretinieka pārākumu, bet geimu vēlāk latvietis pēc vairākām paša kļūdām atvēlēja pretiniekam divas breikbumbas, no kurām Bagdatis izmantoja otro un panāca 5-3 savā labā. Devītajā geimā kiprietis iekrāja divas setbumbas un izmantoja pirmo no tām, cīņā atjaunojot līdzsvaru.

Trešais sets sākās ar ļoti ilgstošu un aizraujošu cīņu trešajā geimā, kad Bagdatis tika pie trim breikbumbām. Latvietis tās visas atspēlēja un ilgstošajā geima turpinājumā tika galā ar vēl vienu kiprieša breikbumbu, galu galā pēc vienas salauztas raketes savu servi nosargājot. Arī ceturtajā geimā Bagdatis pie savas serves panāca 40:0 savā labā, tomēr latvietis vēlreiz uzvarēja trīs izspēlēs pēc kārtas un brīdi vēlāk ieguva breikbumbu, kas tika izmantota, izvirzot viņu vadībā ar 3-1. Nākamajā geimā Gulbis pārliecinoši pie savas serves panāca 4-1, bet sekojošajos divos geimos pārsvars tika saglabāts, latvietim atrodoties vadībā ar 5-2. Astotajā geimā Gulbis negaidīti tika pie trim mačbumbām, taču nevienā no tām netika izmantota. Pie vēl divām mačbumbām latvietis tika nākamajā geimā, nepieciešamo uzvaras punktu iegūstot ar netveramu servi. Bagdatis jau astoot turnīru pēc kārtas zaudēja pirmajā kārtā.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis ticis pie 20 ATP ranga punktiem un 11820 eiro prēmijas.

Otrajā kārtā Gulbi jau gaida vācu veterāns Tomijs Hāss (ATP 11.), kurš sacensībās izlikts ar 3.numuru. Gulbis un pagājušā gada Halles turnīra uzvarētājs Hāss tikušies četras reizes, uzvaras dalot uz pusēm. Divi dueļi aizvadīti šosezon: Delrejbīčas turnīra pusfinālā latvietis triumfēja ar 6-3, 4-6, 7-6(2), savukārt Minhenes turnīrā Hāss revanšējās ar 6-4, 6-7(3), 6-1. Uz zāles seguma abi gan tiksies pirmo reizi.