01.06.2014. 19:13

, LSM.LV - Sports

Cīņā par vietu pusfinālā Gulbja pretinieks būs čehs Tomāšs Berdihs. "Roland Garros" tenisa stadiona Gulbis otro reizi karjerā iekļuva "Grand Slam" līmeņa turnīra astoņu spēcīgāko spēlētāju vidū un pretendēs pirmo reizi spēlēt pusfinālā.

Gulbim spēlē pret pasaules ranga ceturto raketi Federeru izdevās gandrīz visu cīņas laiku saglabāt maksimālu koncentrēšanos, neraugoties uz skatītāju labvēlību viņa pretiniekam.

Pirmajā setā Gulbis ar punktu pretinieka servē panāca 4-2, taču iegūto pārsvaru uzreiz izsēja un taibreikā Federers bija pārāks. Arī otrā seta sākumā bija tāds pats scenārijs, turklāt pēc nenosargātā breika pārsvara Gulbis nonāca iedzinējos ar 3-5. Taču Latvijas tenisists aizvadīja spožu seta galotni, lai gan emociju uzplūdā salauza raketi un nopelnīja brīdinājumu. Taibreikā Federeram nepiespiestās kļūdas neļāva nostiprināties vadībā.

Savukārt trešā seta vidū Parīzes publikas vēsums neliedza Gulbim panākt 5-2 un izšķirošo punktu nodrošināt pretinieka servē. Ceturtajā setā situācija bija pretēja, un Gulbis uz brīdi zaudēja koncentrēšanos, cenšoties rast ātrus uzbrukumu noslēgumus un pievēršot uzmanību skatītājiem. Nonācis zaudētājos ar 2-5, Gulbis palūdza fizioterapeita palīdzību un uz brīdi kortu pameta, lai pēc pāris minūtēm atgrieztos ar pavisam citu attieksmi. Lai gan setu vairs neizdevās glābt, Gulbja mērķtiecība saglabājās arī pēdējā setā.

Sācis pēdējo setu ar 3-0, tostarp otrajā geimā iegūstot punktu Federera servē, Gulbis droši aizvadīja cīņu līdz uzvarai. Pēdējā geimā Gulbis ieguva divas mačbumbas, un jau pirmo no tām realizēja, kad pretinieks netrāpīja sitienā pa līniju.

Pēc uzvaras gandarītais Gulbis smaidot atvainojās skatītājiem, ka pieveicis viņu favorītu, taču pauda cerību, ka turpmāk arī viņam būs lielāks atbalsts tribīnēs.

Berdihs vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja ar uzvaru 6-4, 6-4, 6-4 pār ASV tenisistu Džonu Isneru. Ar pasaules rangā 6.vietā ierindoto Berdihu Gulbis ir ticies sešas reizes un guvis divas uzvaras.

Jau vēstīts, ka pasaules rangā 17. vietu sasniegušais Gulbis "Grand Slam" turnīra pirmajās trijās kārtās uzvarēja poli Lukašu Kubotu, kvalifikāciju pārvarējušo Argentīnas tenisistu Fakundo Banjisu, kā arī čehu Radeku Štepāneku.

Gada otrais "Grand Slam" turnīrs "Roland Garros" tenisita kortos ar 24 miljonu eiro balvu fondu ilgs līdz 8.jūnijam. Gulbis Parīzē spēlē kopš 2007.gada, taču līdz šim tikai vienreiz tika tālāk par otro kārtu, kad 2008.gadā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Šeit varat iepazīties ar spēles teksta tiešraidi.