01.03.2013. 21:02

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis piektdien pārliecinoši sasniedza ASV notiekošā Delrejbīčas ATP World Tour 250 sērijas turnīra pamatsacensību pusfinālu, savā ceturtdaļfināla mačā ar 6-1, 6-4 uzvarot mazpazīstamo spāni Danielu Munjosu de la Navu.

Pirmo setu ar servi iesāka Gulbis, pārliecinoši uzvarot pirmajā geimā. Otrajā geimā latvietis spēja lauzt de la Navas servi, bet pēc trim seta nogriežņiem rezultāts bija jau 3-0 Gulbja labā.  Arī pārējās seta izspēlēs pārliecinoši darbojās Gulbis, ļaujot Spānijas pārstāvim uzvarēt vien sestajā geimā. Jāizceļ, ka pirmais sets ilga vien 32 minūtes.

Arī otro setu Gulbis uzsāka ļoti pārliecinoši, uzvarot pirmos divus geimus, bet trešajā triumfēja spānis. Cīņas turpinājumā Gulbja dominance kortā vairs nebija tik izteikta, taču tas netraucēja izcīnīt pārliecinošu uzvaru un iekļūt sacensību pusfinālā.

Gulbis šobrīd ATP rangā ieņem 109.vietu, bet de la Nava rangā ieņem vien 154.vietu. Abi tenisisti dalību sacensībās sāka no kvalifikācijas turnīra.

Kā ziņots, pirmajā kārtā Gulbis otrdien ar 6-1, 6-4 uzvarēja mājinieku sportistu Džeimsu Bleiku, kurš pasaules rangā atrodas 99.pozīcijā un turnīrā piedalījās ar "wild card". Savukārt otrās kās mačā, kas sākotnēji lietus dēļ tika pārcelts, latvietis ceturtdien saistošā cīņā ar rezultātu 6-4, 4-6, 7-6 (7:4) pieveica ar trešo numuru izlikto amerikāni Semu Kveriju, kuram pasaules ranga 23.pozīcija.

Gulbis šajā turnīrā jau nopelnījis 102 ATP ranga punktus - 12 par kvalifikācijas pārvarēšanu un vēl 90 par pusfināla sasniegšanu.

Turnīra pusfinālā gulbja pretinieks būs horvāta Ivana Dodidža un vācieša Tomija Hāsa, kurš izlikts ar otro numuru, dueļa uzvarētājs.

Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa