24.08.2015. 23:50
Ar zaudējumu 1.kārtā pērnā gada čempionam Lukašam Rosolam Vinstonseilemas "ATP World Tour 250" turnīrs noslēdzies Latvijas tenisa līderim Ernestam Gulbim. Mūsu tenisists nespēja izmantot nevenu no sešām breikbumbām, ciešot neveiksmi ar 4:6, 6:7(4).

Vinstonseilemas "ATP World Tour 250" turnīrs daļai sportistu ir pēdējā sagatavošanās pirms “US Open”sacensībām. Šogad arī Ernestam Gulbim (ATP 67.), kurš pēc lieliskā Monreālas turnīra palika bez uzvarām Vankūveras čelendžerī. Izlozei labpatika mūsu sportistam 1.kārtā pretiniekos dot pērnā gada čempionu, čehu Lukašu Rosolu (ATP 86.). Pret viņu Ernests spēlēja Monreālā, uzvarot trijos setos, uzlabojot kopējo bilanci līdz 2-2. Bukmeikeru vērtējumā neliels cīņas favorīts bija latvietis.

Neraugoties uz to, ka spēles sākumā Gulbis īpaši labi nespēja trāpīt pirmo servi (tikai 30% pirmajos trīs geimos), savus geimus viņš uzvarēja pārliecinoši, vienīgo izspēli zaudējot ar dubultkļūdu. Rosols droši turējās rezultātā līdzās, bet septītajā geimā pārņēma vadību. Ernestam jau atkal neizdevās trāpīt servi, bet pirmās breikbumbas izspēlē – dubultkļūda.

Seta desmitajā geimā Ernestam netrūka iespēju izlīdzināt rezultātu. Rosols iesāka ar trīs kļūdām un 0:40. Divas breikbumbas atspēlētas ar labām servēm, bet trešās izspēlē Ernestam norāvās sitiens. Vēlāk vēl divas breikbumbas, bet Rosols atkal spēja ieservēt perfektas serves. Sestās iespējas vairs nebija – 6:4 čehu tenisista labā.

Otrā seta piektajā geimā Gulbim radās nākamā iespēja lauzt pretinieka servi, tomēr atkal serve netika uzņemta pietiekami labi. Nākamie saasinājumi bija jāgaida līdz pat seta izskaņai – pie rezultāta 5:5 Ernests nokļuva 15:40 pozīcijā pie serves. Savu iespēju Rosols izniekoja, īpaši tas sakāms par otro breikbumbu, kad čehs pietiekami nekoncentrējās pie Ernesta otrās serves.

Seta uzvarētāju tenisisti noteica taibreikā. To Ernests iesāka tāpat kā pēdējos divus pret Marčenko – 0:3. Atspēlēt deficītu tā arī neizdevās, jo čehs labi darbojās izspēlēs pie savas serves. Spēli viņš pabeidza ar pirmo mačbumbu, kad Gulbis izsita bumbiņu autā pēc sāncenša serves – 6:4, 7:6(4).