17.04.2012. 20:29
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Romas «Challenger» sērijas turnīra pirmās kārtas cīņā otrdien ar rezultātu 4-6, 2-6 zaudēja vācietim Simonam Groilam.

Jau mača otrajā geimā Gulbim izdevās lauzt pretinieka servi, bet ceturtajā geimā latvietim bija trīs breikbumbas, tomēr Groilam izdevās tās atspēlēt. Nākamajā geimā vācietis lauza Gulbja servi, bet turpinājumā uzvarēja servētāji, līdz ar to cīņa bija līdzīga. Devītajā geimā Groilam vēlreiz izdevās lauzt pretinieka servi un izvirzīties vadībā ar 5-4, bet nākamajā geimā Vācijas tenisists noslēdza setu savā labā.

Otrajā setā daudz pārliecinošāk spēlēja Groils, kurš Gulbja servi lauza trešajā un piektajā geimā, panākot 4-1. Cīņas turpinājumā tenisisti uzvarēja geimus pie savām servēm, bet astotajā geimā Latvijas tenisistam izdevās atspēlēt vienu mačbumbu, tomēr ne uz ko vairāk Gulbis šajā cīņā nebija spējīgs un piedzīvoja zaudējumu.

Līdz ar to Gulbis Romas turnīru noslēdza bez nopelnītajiem ATP ranga punktiem.

Reklāma

Gulbis ATP pasaules rangā pašlaik ieņem 84.vietu un turnīrā bija izlikts ar pirmo numuru. Savukārt Groils pasaules rangā atrodas 206.pozīcijā.

Abi tenisisti līdz šim savā starpā bija tikušies vienu reizi - 2008.gada Francijas atklātā čempionāta pirmās kārtas mačā Gulbis svinēja uzvaru ar 6-4, 6-0, 6-4.

Romas turnīra nākamajā kārtā Groils spēkosies ar kvalifikācijas sacensības pārvārējušo francūzi Maksimu Teikseiru, kurš pirmajā kārtā ar 6-4, 2-6, 6-4 pārspēja Beļģijas tenisistu Maksimu Otomu.

Pēdējo reizi «Challenger» turnīrā Gulbis spēlēja 2008.gadā Bermudu salās.

Līdz šim pēdējo spēli Gulbis bija aizvadījis pirms nedaudz vairāk nekā nedēļas, kad kopā ar Latvijas izlasi izbraukumā piedalījās Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas otrās kārtas mačā ar Ungāriju.

Savukārt pēdējā ATP turnīrā Gulbis startēja pirms nepilna mēneša, kad Maiami «Masters 1000» sērijas turnīra pirmās kārtas mačā zaudēja kvalifikāciju pārvarējušajam ukrainim Sergejam Bubkam.