23.02.2014. 17:07
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis svētdien Marseļas "ATP World Tour 250" sērijas turnīra finālmačā ar 7-6 (7:5), 6-4 uzvarēja mājinieku Žo Vilfrīdu Tsongu.Abu tenisistu cīņa izvērtās līdzvērtīgā cīņā, turklāt pirmajos geimos...

Finālspēlē Gulbis ar 7-6 (7:5), 6-4 uzvarēja mājinieku Žo Vilfrīdu Tsongu.

Zīmīgi, ka Gulbim šis bija piektais ATP fināls karjerā, un allaž viņš pratis gūt panākumu.

Abu tenisistu cīņa izvērtās līdzvērtīgā cīņā, turklāt pirmajos geimos nevienam no sportistiem neizdevās lauzt pretinieka servi. Tikai desmitajā geimā Gulbis tika pie divām breikbumbām, taču Tsonga tās atspēlēja un uzvarēja arī geimu, izlīdzinot rezultātu (5-5).

Nākamajā geimā jau Francijas sportists bija tuvu Gulbja serves laušanai, taču latvietis atspēlējās un geimu uzvarēja, ko vēlāk izdarīja arī Tsonga, un sets bija jāturpina taibreikā.

Tā sākumā teicamu sniegumu demonstrēja Gulbis, ātri panākot 4:0, bet pēc tam Tsonga pietuvojās līdz 6:5, tomēr latvietis spēja gūt izšķirošo punktu un uzvarēt setā.

Otrais sets iesākās ar līdzvērtīgu spēkošanos, taču jau trešajā geimā Gulbis izdevās lauzt Tsongas servi un pēc tam jau panākt divu punktu vadību (3-1). Turpinājumā neviens no tenisistiem savu servi neatdeva, lai gan Francijas sportistam bija teicama iespēja astotajā geimā panākt neizšķirtu, taču viņš neprata izmantot breikbumbu.

Pēc tam abi tenisisti apmainījās punktiem pie savām servēm, bet otrā seta izskaņā Gulbis nekļūdīgi servēja par uzvaru mačā, izcīnot panākumu setā ar 6-4.

Pirmā kārta Gulbim bija brīva, bet otrajā viņš ar 6-3, 5-7, 6-4 ceturtdien smagā cīņā pārspēja spāni Roverto Bautistu, kurš ATP rangā ieņem 51.pozīciju. Savukārt ceturtdaļfinālā latvietis ar 6-3, 7-6 (7:1) uzvarēja francūzi Nikolā Maī, kurš šobrīd ir 41.labākais tenisists pasaulē, bet pusfinālā sestdien ar 6-3, 6-2 pārliecinoši apspēlēja vēl vienu mājinieku Rišāru Gaskē, kurā pasaules rangā ieņem augsto devīto vietu un sacensībās bija izlikts ar pirmo numuru.

Gulbis pasaules rangā šobrīd atrodas 23.vietā un turnīrā izlikts ar trešo numuru, kamēr Tsonga tajā ieņem augsto desmito vietu un sacensībās izlikts ar otro numuru. Pērn Tsonga kļuva par šī turnīra uzvarētāju.

Par uzvaru turnīrā Gulbis ieguvis 250 ATP ranga punktus, kas viņam var pavērt iespēju pirmdien debitēt ranga pirmajā divdesmitniekā. Tāpat latvietisi ticis pie teju 100 tūkstošus eiro lielas naudas balvas.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa