16.05.2016. 22:29
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis ar uzvaru iesācis Ženēvā (Šveice) notiekošo "ATP World Tour 250" turnīru, pirmajā kārtā Baltijas derbijā ar 7:5, 7:5 uzveicot Ričardu Beraņķi.

ATP rangā pirms šīvakara spēles augstāk bija Lietuvas sportists - 52. pozīcija dienvidu kaimiņam, kamēr Latvijas labākais tenisists ierindojās 76. vietā. Kāpumu rangā Bereņķis veicis, pateicoties labiem rezultātiem ''Challanger'' tūrē, kamēr ATP līmenī līdz šim lielu panākumu nav bijis. Pēc bukmeikeru vērtējuma Ernests bija izteikts šīs cīņas favorīts, lai gan šajā sezonā šādā statusā jau piedzīvojis vairākus zaudējumus.

Maču Ernests atklāja ar ļoti stabilu serves geimu, atstājot pretinieku uz nulles (1:0). Trešajā geimā radās pamatīgas problēmas, Beraņķis ieguva vairākas breikbumbas un ar ceturto piegājienu to arī izmantoja (1:2). Pie 5:4 pārsvara lietuvietis nespēja izservēt setu, Ernests uzvarēja trīs geimus pēc kārtas un pirmo spēles nogriezni uzvarēja ar 7:5.

Arī otro setu Gulbis iesāka ar pārliecinošu serves geimu, taču lietuvietis spēja atbildēt ar to pašu (1:1). Līdz pat 12. geimam abi tenisisti spēja noturēt savu servi, bet pie rezultāta 6:5 Gulbis visu geimu prata turēt Lietuvas tenisistu sasprindzinājumā, iegūt breikbumbu un pirmo arī izmantot - arī otrais sets uzvarēts ar 7:5, un vieta turnīra astotdaļfinālā nodrošināta.

Turnīra otrajā kārtā Gulbim būs jāspēlē pret trešo numuru horvātu Marinu Čiliču. Par pirmās kārtas pārvarēšanu Ernests jau nodrošinājis 20 reitinga punkts un 8515 eiro lielu naudas prēmiju.