14.03.2014. 11:11
Ernests Gulbis pusstundu pēc pusnakts aizvadīs karjeras piekto ATP "Masters 1000" ceturtdaļfinālu, Indianvelsā tiekoties ar turnīra 2012. gada finālistu Džonu Isneru. Latvietis savstarpējos mačos ar ASV pirmo numuru ir priekšā ar 2-1.

Šo nedēļu reitinga 22. vietā pavadošais Gulbis, neskatoties uz visnotaļ viduvēju sniegumu visos trīs mačos, Indianvelsā sasniedzis savu labāko rezultātu šajā turnīrā, tiekot vienu solīti tālāk nekā pirms gada un pirmo reizi iekļūstot ceturtdaļfinālā. Tas Ernestam būs piektais ceturtdaļfināls "Masters 1000" līmenī.

Gulbja statistika "māsteru" ceturtdaļfinālos nav spīdoša – tikai viena uzvara četros mēģinājumos, vienīgo panākumu gūstot pirms nepilniem četriem gadiem Romā, kur mačā par iekļūšanu pusfinālā izdevās uzveikt Felisiano Lopesu. Šodien Gulbis sacentīsies ar tenisistu, kurš vēl ne reizi nav zaudējis "Masters 1000" ceturtdaļfinālos – Džons Isners šajā stadijā lepojas ar 4-0 bilanci.

Isners mačos par tikšanu "Masters 1000" pusfinālos uzveicis Davidu Fereru (Parīze 2011), Žilu Simonu (Indianvelsa 2012), Milošu Raoniču (Toronto 2012) un Novaku Džokoviču (Sinsinati 2013). Starp citu, Džokoviču viņš pirms diviem gadiem apspēlēja Indianvelsas pusfinālā (abas minētās uzvaras pār serbu gūtas trīs setos), vēlāk finālā piekāpjoties Rodžeram Federeram.

Tikšana līdz finālam Isneram ļāva debitēt Top 10. Mēnesi vēlāk viņš tika līdz 9. vietai, kas arvien ir amerikāņa rekords. Šonedēļ Isneram 13. vieta, kas jau ir uzlabota par vienu pozīciju – Isners pirms gada Indianvelsā 2. kārtā zaudēja Leitonam Hjuitam, tādējādi šogad viņam daudz punktu nav jāzaudē.

Gads Turnīrs Pretinieks Rezultāts
2008. Sinsinati Novaks Džokovičs 3:6 4:6
2010. Roma Felisiano Lopess 7:6(6) 6:1
2010. Madride Rodžers Federers 6:3 1:6 4:6
2013. Monreāla Milošs Raoničs 6:7(3) 6:4 4:6

Ar Isnera 2012. gada veiksmīgo Indianvelsas turnīru un šī gada labajiem rezultātiem Kalifornijā ir viena līdzība. Pirms diviem gadiem Isners ar Semu kveriju dubultspēlēs tika līdz finālam, zaudējot Rafaelam Nadalam un Markam Lopesam. Arī šoreiz Isners ar Semu labi nospēlēja dubultspēlēs, vakar pusfinālā sīvā cīņā piekāpjoties brāļiem Braieniem (7:6(4), 1:6, 7:10).

Atšķirībā no Isnera, Gulbim vakar, savā vārdadienā, bija brīvdiena. Tā viņam pēc nogurdinošā mača pret Roberto Bautistu Agutu bija tieši laikā. Spēlēšana pret Isneru ir vairāk nogurdinoša psiholoģiski, nevis fiziski. Ar amerikāni daudz garo izspēļu nebūs, toties no sliedēm var izsist ierobežotās iespējas geimos, kuros servē Isners. Tāpēc ļoti svarīgi ir noturēt savu servi, jo iespēju atspēlēties var būt ļoti maz vai nemaz.

Isners līdz Gulbim trīs mačos zaudējis vienu setu – 7:6(5), 6:4 pret Nikolaju Davidenko, 6:4, 6:3 pret Jensunu Lu un 7:6(3), 3:6, 6:3 pret Fernando Verdasko. Trīs mačos viņa pretniekiem kopā bija tikai viena breikbumba! To ieguva Verdasko, spējot izmantot.

Isnera teniss ir ļoti vienkāršs. 2.08 metrus garais amerikānis izceļas ar iespaidīgu servi, toties uzņemšanas spēle viņam ir ļoti ierobežota. Var pat teikt, ka Isners ir slinks uzņemšanā. Tiesa, pēdējā gada laikā Džons sācis izrādīt lielāku interesi geimos, kuros servē pretinieks.

"Gulbis ir prognozējami neprognozējams. Nekad īsti nevar zināt, ko no viņa gaidīt. Ernests ir ļoti talantīgs, labi servē, izpilda ļoti spēcīgus sitienus. Gulbis kortā var trakot, kā tas bija spēlē pret Bautistu Agutu. Ceru, ka viņš šodien sadauzīs dažas raketes. Tad zināšu, ka vismaz pāris lietas daru pareizi," pirms gaidāmās cīņas pret Latvijas pirmo numuru izteica Isners.

Gulbis uzvarējis divas no trim spēlēm pret Isneru, 2008. gadā uz Vimbldonā un pērn uz Montekarlo māla. Tajā mačā Isneram spēka pietika tikai vienam setam – amerikānis Montekarlo ieradās pēc piecu maču aizvadīšanas un titula izcīnīšanas Hjūstonā. Mača otrajā pusē Gulbim tik vien atlika, kā "piebeigt" pārgurušo Isneru.

Toties Isners Gulbi uzvarējis vienīgajā mačā uz "hard", kas viennozīmīgi ir viņa ērtākais segums. Tas notika pagājušās sezonas izskaņā Valensijā, kur telpu apstākļos Isners Gulbi apspēlēja divos taibreikos. Minētajā mačā abi tenisisti kopā atspēlēja 18(!) breikbumbas. Isneram bija 10, Gulbim astoņas.

Taibreiki Isnera mačos ir gandrīz obligāti. No šogad Isnera nospēlētājiem 13 mačiem tikai divos nav bijis neviena taibreika. Šosezon Isneram taibreikos 10-5 rādītājs, ieskaitot 2-0 šonedēļ. Tikmēr Gulbis šogad zaudējis tikai vienu taibreiku (7-1). Ja par Isnera priekšrocībām var minēt labāku servi un spēlēšanu mājās, tad Gulbis ir spējīgāks tenisists uzņemšanā un ar lielajiem servētājiem tradicionāli spēlējis samērā labi.

Datums Rangs* Turnīrs Segums Rezultāts
24.06.2008 48-83 Vimbldonas 1. kārta Zāliens 7:5 7:5 6:7(3) 7:6(6)
16.04.2013 56-23 Montekarlo 1. kārta Māls 4:6 6:2 6:3
23.10.2013 25-14 Valensijas 1. kārta Hard telpās 6:7(4) 6:7(2)

* - vispirms norādīta Gulbja vieta rangā konkrētajā turnīrā, pēc tam pretinieka pozīcija

Isners ir izteikts "sava laukuma" spēlētājs. Viņa labākie rezultāti sasniegti turnīros, kas notikuši ASV, bet ārpus tās robežām sekmes ir ievērojami mazākas. 14 no 17 fināliem viņš sasniedzis turnīros Amerikā. Ārpus tās – divreiz līdz finālam tikts Oklendā (Jaunzēlande), kur viņš abas reizes uzvarēja (2010, 2014) un Belgradā, kur 2010. gadā izlaista uzvara pret Kveriju. Isners turnīros ASV uzvarējis 14 ceturtdaļfinālus pēc kārtas, pēdējo zaudējumu mačos par pusfinālu savā dzimtajā zemē zaudējot 2012. gada februārī Memfisā Jirgenam Melceram.

Isners šo sezonu sāka ar titula izcīnīšanu Oklendā, bet pēc tam "Australian Open" 1. kārtā viņš guva potītes savainojumu. Isners sacensību apritē atgriezās Delrejbīčā, kur tika līdz pusfinālam. Līdz tam viņš paterēja ļoti daudz spēka, trīs mačos pēc kārtas uzvarot pēc zaudēta pirmā seta. Pusfinālā bez lielām ierunām zaudēts Marinam Čiličam. Akapulko vienīgajā mačā divos taibreikos zaudēts Ivo Karlovičam. Isners atzīst, kā pirmajos divos turnīros pēc savainojuma vēl nav jutis bumbiņu. Šonedēļ šajā ziņā problēmu vairs nav.

Šodienas mača uzvaras cena liela ir abiem. Isners panākuma gadījumā atgriezīsies Top 10, bet Gulbim uzvara ļaus atkal tikt starp pasaules 20 labākajiem. Gulbja un Isnera mačs sāksies ne agrāk kā plkst. 00:30. Latvijas un ASV labāko tenisistu cīņas uzvarētājs pusfinālā tiksies ar Novaku Džokoviču vai Žiljēnu Beneto. Viņi sāks plkst. 22:30. Tātad, ja šis mačs neievilksies, Gulbis startēs pusstundu pēc pusnakts. Ernesta maču "flash" tiešraidē varēs redzēt Unibet TV (par maksu). Savukārt bezmaksas strīmus var meklēt šeit vai šeit. Progresīvākiem lietotājiem varu ieteikt Sky Sports 3 tiešraidi labā kvalitātē, izmantojot Ace Stream.