27.09.2012. 09:55
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis šodien ap plkst. 16:30 aizvadīs Orleānas "Challenger" turnīra 2. kārtas maču, tiekoties ar Vācijas tenisistu Dastinu Braunu.

Ranga 147. numurs Gulbis Orleānas turnīru sāka trešdienas pievakarē, grūtā spēlē tiekot galā ar mājinieku Nikolā Maū. Latvijas pirmais numurs nokļuva iedzinējos ar setu un breiku, taču spēja saņemties un lauza cīņas gaitu, uzvarot ar 4:6, 6:4, 6:2. Jau šodien nākamā spēle – mačs par iekļūšanu ceturtdaļfinālā ar ne mazāk kolorītu personību kā pats Gulbis – Dastinu Braunu.

27 gadus vecais Brauns dzimis Vācijā, taču ir ar jamaikiešu saknēm un ilgus gadus pārstāvēja tieši šo valsti. 2010. gada vasarā Brauns pieņēma lēmumu pārstāvēt Vāciju, jo no Jamaikas tenisa vadības nesaņēma pietiekamu atbalstu. Starp citu, tenisists izskatīja variantu spēlēt zem Lielbritānijas karoga (Brauna vecāmāte ir no britu salām).

Brauns ilgus gadus vecāku dāvātā kemperī braukājis pa visu Eiropu, spēlējot "Future" turnīros, kuros sastapies ar skarbo realitāti – 170 dolāri par zaudējumi pirmajā kārtā. Pēc vairāku gadu ciešanām Brauns ticis vienu pakāpienu augstāk un var sevi uzskatīt par stabilu "Challenger" tūres tenisistu, šajā līmenī izcīnot četrus titulus. Brauns daudz un veiksmīgi spēlē arī dubultspēlēs, kurās viņam pat ir divi ATP tituli – šogad Kasablankā uz māla un 2010. gadā Mecā telpās uz "hard".

196 cm garais Brauns rangā ieņem 141. vietu, bet karjeras rekordu sasniedzis pērnā gada novembrī, kad tika līdz 89. vietai. Šogad ATP tūrē nospēlēti tikai deviņi mači (4-5). Labākais sasniegums ir ceturtdaļfināla sasniegšana Štutgartē uz māla seguma. Šajā turnīrā apspēlēti Nikolajs Davidenko un Benuā Pērs.

Brauns itin labi spēlē uz visiem segumiem. Ņemot vērā lielo augumu, Brauna lielākais ierocis ir serve. Tāpat kā Gulbja vakardienas pretiniekam Nikolā Maū, arī Braunam patīk izgājieni pie tīkla. Par vienu no ieročiem vēl var minēt arī bekhendu. To izpildot ar abām rokām, Brauns vienlīdz labi sit gan pa līniju, gan diagonālos sitienus.

Gulbis ar Braunu spēlējis divreiz. Tas notika ar trīs nedēļu intervālu 2005. gadā "Future" turnīros Vācijā. Abos gadījumos tika spēlēt uz paklāja, mačiem esot sīviem. Gulbis uzvarēja ar 7:6(4), 6:4 un 1:6, 6:1, 7:6(3).

Orleānas turnīru Brauns sāka ar uzvaru pret francūzi Fabrisu Martānu – 6:4, 7:6(3). Dastins šajā spēlē savu servi nezaudēja nevienu reizi, atspēlējot visas piecas breikbumbas. Zīmīgi, ka viņš uzvarēja 70% izspēļu pie otrās serves. Gulbim šajā rādītājā pret Maū vakar bija problēmas – tikai 42%.

Gulbja un Brauna spēle paredzēta plkst. 16:30 pēc Latvijas laika, būs arī video tiešraide. Piebilstams, ka Ernestam šodien Francijā divi mači, jo vakarā kopā ar lietuvieti Ričardu Beraņķi jāpiedalās arī pāru sacensībās.