19.04.2014. 05:23
Latvijas izlases vārtsargam Kristeram Gudļevskim laukumā dodoties 52. minūtē un atvairot divus no trim metieniem, savā laukumā otro zaudējumu piedzīvojis Nacionālās hokeja līgas klubs Tampabejas "Lightning", kas izslēgšanas spēļu pirmās kārtas mačā atzina Monreālas "Canadiens" pārākumu - 1:4. Sērijai pārceļoties uz Kanādu, "Canadiens" ir vadībā ar 2-0.

Nacionālās hokeja līgas klubs Tampabejas "Lightning", kas regulāro čempionātu noslēdza Atlantijas okeāna divīzijas otrajā pozīcijā, sava laukuma priekšrocības pazaudēja pirmajā mačā pret Monreālas "Canadiens", divas reizes nespējot nosargāt vadību un 79. minūtē atzīstot sāncenšu pārākumu ar 5:4. Rupji kļūdījās mājinieku aizsargi - uzreiz trīs spēlētāji atradās aiz vārtiem, kamēr uzvaras vārtu autors Deils Veiss vārtu priekšā palika nepieskatīts.

Tampabejas "Lightning" vārtsargs Anderss Lindbeks tika galā ar 36 no 40 sāncenšu metieniem, tādējādi viņam tika uzticēta laukuma saimnieku vārtu drošība arī otrajā spēlē. Tomēr zviedrs to neaizvadīja līdz galam - 52. minūtē, kad rezultāts vēstīja 3:0 Monreālas "Canadiens" labā, viņu nomainīja Kristers Gudļevskis, kurš Nacionālajā hokeja līgā debitēja pagājušajā nedēļā, kaldinot uzvaru un tiekot atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

Taču arī viņam nebija pa spēkam glābt mājiniekus no otrā zaudējuma sērijā un nonākšanas iedzinējos ar 0-2. Gudļevskis atvairīja divus no trim metieniem, kapitulējot pēc Renē Burka rezultatīvā raidījuma nepilnas trīs minūtes pēc došanās laukumā.

Viesu uzbrucējs neitrālajā zonā izmantoja pretinieku kļūdu, izdarīja metienu no kreisās malas un tika pie atlēkušās ripas, kuru pēc vārtu apslidošanas raidīja Gudļevska sargātajā cietoksnī, tobrīd palielinot Monreālas "Canadiens" handikapu līdz četriem vārtiem.

Tampabejas "Lightning" vienīgos vārtus guva minūti un 59 sekundes pirms pamatlaika noslēguma, kad skaitlisko pārsvaru (Gudļevskis tika aizstāts ar sesto spēlētāju) no vārtu priekšas izmantoja Tedijs Persels, gūstot savus pirmos vārtus sērijā. Tādējādi mājinieki cieta neveiksmi ar 1:4, bet tikai priekšā ir smagākais pārbaudījums - divi mači izbraukumā. Nākamā spēle norisināsies naktī uz pirmdienu (21. aprīlī pulksten 2:00 pēc Latvijas laika).

Arī Lindbeks kapitulēja pēc viena no Burka metieniem. 31. minūtē uzbrucējs izlauzās cauri Tampabejas "Lightning" aizsardzībai, bet zviedru vārtsargs briesmas mēģināja novērst ar nūjas palīdzību. Tomēr mēģinājums izsist ripu beidzās ar neveiksmi, un sāncensis vārtsarga bezpalīdzīgo stāvokli veikli izmantoja. Savukārt punktu Lindbeka mačam pielika 21 gadu vecais Brendans Galagers, no labā iemetiena apļa trāpot tuvajā stūrī.

Nacionālās hokeja līgas regulārā čempionāta uzvarētājai Bostonas "Bruins" ar 25 metieniem nepietika, lai iekarotu Detroitas "Red Wings" vārtus - izslēgšanas spēļu pirmās kārtas pirmajā mačā tika piedzīvots zaudējums ar 0:1. Viesiem panākumu 181 sekundi pirms noslēguma nodrošināja ripas virtuozs Pāvels Dacjuks, kurš neapjuka trīs sāncenšu ielenkumā un somu Tūku Rasku pārspēja ar plaukstas metienu no distances. Lai gan sezonas laikā vienības šķīra 24 punkti ("Bruins" kontā bija 117, kamēr Detroita sakrāja 93), "Red Wings" ņēma virsroku trijos no četriem savstarpējiem dueļiem.