04.04.2014. 11:24
Helsinku piepilsētā Vantā šodien turpinās Eiropas cīņas čempionāts. Brīvās cīņas turnīra ceturtajā dienā uz paklāja dodas aizvadītā gada valsts labākā sportiste Anastasija Grigorjeva (63 kg) un Latvijas Olimpiskās vienības dalībnieks Armands Zvirbulis (86 kg).

Divkārtējā Eiropas čempione Grigorjeva šodien savā pirmajā cīņā 3:34 minūtēs sagrāva čehieti Adelu Hanzličkovu (13:2). Pēc tam ceturtdaļfinālā pret talantīgo turcieti Busi Tosunu mūsējā pirmajā minūtē ieguva vadību (2:0) un tūlīt pat savu pārsvaru dubultoja. Pēc diviem zaudētiem punktiem daugavpiliete atbildēja ar divām izgrūšanām no laukuma - 6:2 pēc pirmā perioda. Otro puslaiku Grigorjeva iesāka ar četru punktu uzbrukumu, turpinājumā cīkstones apmainījās ar rezultatīvām darbībām, kas rezultējās priekšlaicīgai uzvarai nepieciešamajā pārsvarā (15:5), šī cīņa ilga 4:33 minūtes.

Pusfinālā gaidāms intriģējošs mačs - divkārtējo Eiropas čempioņu duelis. Pēc ilgākas pauzes ar citu uzvārdu uz paklāja šogad ir atgriezusies titulētā ukrainiete Jūlija Tkača (Ostapčuka).

Savukārt tikmēr izloze bijusi nežēlīga pret mūsu Zvirbuli - pirmajā cīņā pretī stājas 2013. gada Universiādes čempions Georgita Stefans no Rumānijas. Ja izdotos uzvarēt, tad nākamais pretinieks būtu supertalants Abdulrašids Sadulajevs no Krievijas, kuram septiņpadsmit gadu vecumā ir pa spēkam iegūt pieaugušo zeltu. Latvietis saspringtā cīņā zaudēja jau pirmajā mačā (1:2).