16.06.2012. 11:35
"Euro 2012" A grupas trešās kārtas mačā Grieķija tiksies ar Krieviju. Lai iekļūtu nākamajā kārtā, grieķiem šovakar obligāti jāuzvar. Viegli gan Grieķijai neklāsies, jo tieši krievi tiek uzskatīti par mača galvenajiem favorītiem. Grupas līdere Krievijai šovakar pilnībā pietiks ar neizšķirtu vai pat zaudējumu, ja otrs mačs beigsies neizšķirti. Spēle notiek Varšavā, sākums plkst. 21:45.

Grieķija piedalījās "Euro 2012" atklāšanas mačā, spēlējot 1:1 ar Poliju. Pirmajā puslaikā nonākuši iedzinēju lomā, grieķi otrajās 45 minūtēs mazākumā atjaunoja līdzsvaru, turklāt varēja arī uzvarēt, tomēr Giorgioss Karagunis nerealizēja 11 metru soda sitienu. Otrajā mačā pret čehiem Grieķija pirmo sešu minūšu laikā ielaida divus vārtus un nespēja atspēlēties, zaudējot ar 1:2. Krievija sāka turnīru ar pārliecinošu 4:1 pret Čehiju, iegūstot 2:0 pārsvaru jau pirmās pusstundas laikā. Mačā pret mājiniekiem poļiem Krievija pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā, tomēr Polija otrajās 45 minūtēs atspēlējās – 1:1.

Grieķus šajā čempionātā vajā sastāva problēmas – pirmajā mačā Avrāms Papadopuloss guva savainojumu, kas lika viņam beigt turnīru, savukārt cits centra aizsargs Sokratis Papastatopuloss izlaida maču pret čehiem diskvalifikācijas dēļ. Nu Sokratis ir atgriezies sastāvā, toties tajā vairs nav šī turnīra pamatvārtsarga Kostasa Halkiasa, kurš tika nomainīts iepriekšējās spēles pirmajā puslaikā. Viņa vietā vārtus visticamāk sargās Mihalis Sifakis. Uzbrukumā pamatsastāvā būs vārtus guvušie Dimitris Salpingidis un Teofanis Gekass, bet vēl viena vieta izšķirsies starp Georgiosu Samarasu un Sotiri Nini.

"Esam tādā pašā situācijā kā rudenī. Toreiz pēc neizšķirta ar Latviju [1:1 mačā Rīgā] mums vajadzēja uzvaru pret Horvātiju, lai saglabātu cerības uz kvalificēšanos. Es ticēju komandai, pateicu to spēlētājiem un beigās tiku atalgots. Tagad es saku tieši to pašu," tā Grieķijas izlases galvenais treneris Fernandu Santušs. "Mums jāatstāj zaudējums pret Čehiju sev aiz muguras. Visi spēki jāvelta sniegumam laukumā, tad mēs spēsim iepriecināt grieķu fanus." Hosē Holevass par sniegumu pret čehiem: "To ir grūti izskaidrot. Pirmās 25-30 minūtes.... es nezinu, mēs bijām kā aizmiguši. Tieši tik vienkārši. Tagad mums vairs nav cita ceļa, kā trīs punkti pret Krieviju."

Krievijai atlikušo čempionātu nāksies iztikt bez uzbrucēja Aleksandra Kokorina, kurš treniņā guvis paceles cīpslas savainojumu. Veselības problēmas esot arī Konstantīnam Zirjanovam, kura dalība mačā varētu būt apdraudēta. Citu iztrūkumu krieviem nav, bet pastāv iespēja, ka Alans Dzagojevs (viens no turnīra rezultatīvākajiem futbolistiem – viņam trīs vārti) un Igors Deņisovs varētu tikt atstāti rezervē, lai izvairītos no iespējamiem brīdinājumiem, kas abiem nozīmētu ceturtdaļfināla izlaišanu. Vēl nav zināms, vai pamatsastāvā tiks atstāts Aleksandrs Keržakovs, vai tomēr iespēja tiks dota Romānam Pavļučenko. Keržakovs šajā čempionātā ir izpildījis 10 sitienus, nevienu no tiem netrāpot vārtu taisnstūrī.

"Spēle būs ļoti grūta, jo abām komandām ir iespēja izkļūt no grupas. Tiesa, mūsu likteni izšķiram tikai mēs paši," tā aizsargs Aleksejs Berezuckis. "Mēs gribētu nosargāt savus vārtus neskartus, tomēr esam uzbrūkoša komanda, līdz ar to aizsardzībā var rasties robi. Tas gan mūs neattur no vēlmes turpināt censties gūt vārtus." Savukārt vārtsargs Vjačeslavs Malafejevs pirms mača slavējis galveno treneri Diku Advokātu: "Viņš tiešām zina, ko dara. Viņš lieliski pārzina spēlētājus, kas ir viņa komandā, vienmēr tic komandai. Advokātam nekad nav bijis problēmu saprasties ar spēlētājiem un trenēt tos."

Grieķijai pirmajos divos mačos ir tikai viens punkts, līdz ar to izredzes uz izkļūšanu no grupas nav lielas – jāpaveic grūts uzdevums un šovakar jāuzvar. Teorētiski grieķi var pat ieņemt pirmo vietu grupā, ja uzvarēs ar vismaz trīs vārtu pārsvaru, savukārt čehi pret Poliju iegūs vienu punktu. Krievijai šobrīd ir grupas līdere, tomēr pastāv varianti, kas viņus aizsūtītu mājās – zaudējuma ar sešu vārtu starpību gadījumā, kā arī jebkura zaudējuma gadījumā, ja Čehijas un Polijas cīņā tiek noskaidrots uzvarētājs.

Grieķija: Sifakis – Torisidis, K.Papadopuloss, Papastatopuloss, Holevass – Maniatis, Kacuranis, Karagunis – Salpingidis, Gekass, SamarassKrievija: Malafejevs – Aņukovs, Ignaševičs, Berezuckis, Žirkovs – Širokovs, Deņisovs, Zirjanovs – Dzagojevs, Keržakovs, Aršavins