14.11.2014. 08:37
Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons ceturtdien guva vārtus un veica vienu rezultatīvu piespēli, pirmoreiz šīs sezonas Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačos tiekot pie diviem rezultativitātes punktiem, bet Bufalo Sabres komanda ar 3:6 (2:4, 0:1, 1:1) izbraukumā zaudēja Minesotas Wild hokejistiem.

Sabres komanda piedzīvojusi zaudējumus piecās spēlēs pēc kārtas, turklāt pēdējos trīs mačos tā savos vārtos ielaidusi sešas ripas. Tikmēr Wild hokejisti pārtraukuši četru neveiksmju sēriju.

Jau spēles otrajā minūtē Girgensons ar rezultatīvu piespēli palīdzēja somam Rasmusam Ristolainenam atklāt cīņas rezultātu, kad ieguva ripu pretinieku zonā un vēlāk veiksmīgi pacīnījās pie vārtiem. Pēcāk spēles septītajā minūtē Raiens Kārters un šveicietis Nino Nīderreiters ar septiņu sekunžu intervālu izvirzīja vadībā laukuma saimniekus, bet vēl pēc desmit sekundēm 2:2 panāca Girgensons, kurš izgāja teju vienatnē pret vārtsargu un pārspēja to ar veiklu metienu vārtu augšējā stūrī.

Trešdaļas turpinājumā 4:2 Wild labā panāca Kails Brodzieks un Nīderreiters, kurš bija precīzs vairākumā, bet otrās trešdaļas 14.minūtē vairākumā piektos vārtus guva Džereds Sperdžens. Trešās trešdaļas 13.minūtē vienus vārtus Sabres komandai atguva Torijs Mičels, bet divas ar pusi minūtes pirms cīņas beigām gala rezultātu ar metienu tukšos vārtos panāca Nīderreiters, nodrošinot sev "hat-trick".

Girgensons uz ledus pavadīja 18 minūtes un 58 sekundes, izdarot divus metienus pa vārtiem, veicot trīs spēka paņēmienus, bloķējot divus raidījumus, uzvarot sešos no 18 iemetieniem un iekrājot pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Pēdējos sešos mačos latvietis guvis divus vārtus un veicis trīs rezultatīvas piespēles.

Pašlaik 20 gadus vecais Girgensons pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt šosezon viņš 18 mačos guvis četrus vārtus un izpildījis četras rezultatīvas piespēles, kas dod trešo vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, zaudējot Drū Stefordam un Taileram Enisam.

Kā zināms, Sabres komandu vada bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans. Tāpat šajā sezonā Sabres treneru kolektīvam pievienojušies vēl divi bijušie Latvijas izlases treneri - Artūrs Irbe un Toms Kūlens.

Pēc 18 aizvadītiem mačiem Sabres Austrumu konferences kopvērtējumā ar astoņiem punktiem ir pēdējā vietā 16 klubu konkurencē, turklāt pēdējo vietu klubs ieņem arī Atlantijas divīzijā un visas līgas kopvērtējumā.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā Sabres komanda 82 spēlēs tika vien pie 52 punktiem, kļūstot par vājāko visā līgā.