10.11.2016. 05:46

Zemgus Girgensons šodienas spēli uzsāka ierastajā trešajā maiņā, taču ne ar ierasto partneri Taileru Enisu, kuram trauma. Pirmsspēles treniņā blakus Zemgum un Metam Mulsonam spēlēja 21 gadu vecais debitants Viljamss Karīrs. Mačā nepiedalījās arī pirmās maiņas uzbrucējs Raiens O`Railijs, toties atgriezās Evanders Keins, kurš nebija spēlējis kopš sezonas atklāšanas mača.

Girgensons laukumā pavadīja 12:44 minūtes, kuru laikā izdarīja trīs metienus pa vārtiem un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu mīnus viens. Viņam statistikā fiksēts arī viens spēka paņēmiens un viens bloķēts metiens, kā arī 50% uzvarētu iemetienu.

„Sabres” izdevās atklāt rezultātu pašā mača sākumā, kad savus otros vārtus NHL karjerā guva Nikolass Baptists. Viņš izdarīja metienu uzreiz pēc partnera uzvarēta iemetiena un izdevās pārspēt „Senators” vārtsargu Maiku Kondonu.

Girgensons izcēlās ar pāris ļoti aktīvām maiņām un spēka paņēmieniem, bet „Sabres” palielināt pārsvaru neizdevās. Otrā perioda vidū Girgensons atradās laukumā, kad Otavas aizsargs Raiens Dzingels nepiedodami vienkārši pārslidoja pāri visam laukumam, izspraucās cauri „Sabres” pirmajam aizsargu pārim un panāca 1:1. Girgensona atbildība par vārtu zaudējumu gan niecīga, jo viņš laukumā izgāja tikai tad, kad Dzingels jau bija ielauzies „Sabres” zonā.

Mača turpinājumā „Sabres” palika trijatā pret pieciem pretiniekiem, turklāt uz vairāk nekā pusotru minūti, taču spēja lielo mazākumu izturēt. Trešajā periodā nevienai komandai neizdevās mainīt rezultātu, un bija nepieciešams papildlaiks. Girgensons papildlaika pēdējā minūtē bija lieliska iespēja izraut uzvaru, taču pēc latviešu uzbrucēja metiena no vārtu priekšas ripa trāpīja pa vārtu pārliktni, atsitās pret vārtsarga slidu un trāpīja pa vārtu stabiņu, un pēc visiem rikošetiem vārtu līniju tā arī spītīgi nešķērsoja...

Papildlaikā „Sabres” bija pelnījusi uzvarēt, kamēr „Senators” tā arī neizdarīja nevienu metienu pa vārtiem. Savukārt pēcspēles metienos savu iespēju izmantoja Sems Reinhārts, bet kļūdījās Braiens Džionta un Kails Okposo, kas noveda pie Bufalo zaudējuma ar 1:2.

Bufalo sestdienas naktī jau bija spēkojusies ar „Senators”, toreiz uzvarot ar 2:1. Ar rezultativu piespēli šajā mačā bija izcēlies Girgensons, kuram šosezon 13 mačos četri punkti (1+3). Savukārt „Sabres” šonakt savu punktu skaitu sezonas kopvērtējumā palielinājusi līdz 13 punktiem, kas ļauj atrasties dalītā 18.-22. vietā līgā, taču pēdējos trīs mačos no spēles Bufalo guvusi tikai divus vārtus.

Vārti: 2:49 Baptists (Šnaiders, Grants) 1:0, 27:15 Dzingels (Brasārs, Fano) 1:1Metieni: 32:29Soda minūtes: 6:4Vārtsargi: Robins Lēners – Maiks Kondons

Izmantotie resursi: Official Site of the National Hockey League |... Quick hits: Senators 2, Sabres 1 (SO) - The...

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222