22.10.2015. 05:11
Nacionālās hokeja līgas spēlē Zemgus Girgensons un Bufalo "Sabres" 56. minūtē atspēlējās pret Toronto "Maple Leafs" un pēcspēles metienos izcīnīja uzvaru 2:1, kas komandai bija otrais panākums šosezon. Latviešu uzbrucējam pozitīvs lietderības koeficients +1 un aktīva dalība neizšķirtu nesošajos vārtos, kas gan netika atalgota ar rezultatīvu piespēli.

Zemgus Girgensons sezonas sesto spēli uzsāka trešajā maiņā kopā ar uzbrucējiem Metu Mulsonu un Braienu Džiontu, taču viņa komandai mačs pret Toronto "Maple Leafs" sākās neveiksmīgi - 88. spēles sekundē Pjēra Aleksandra Parento mestā ripa pēc rikošeta atrada ceļu "Sabres" vārtos un viesi izvirzījās vadībā 1:0.

Daudz vairāk pirmajā periodā gan uzbruka "Sabres", taču pāris reizes gandrīz iekrita pretuzbrukumā, vienreiz arī pēc Girgensona neprecīzas piespēles partnerim slidās, bet pretinieki šo iespēju neprata izmantot. Neveiksmīgi sezonu sākušais Toronto vārtsargs Džonatans Bernjē tikmēr atvairīja visus 24 "Sabres" metienus pirmajos divos periodos.

Spēles gaitā "Sabres" galvenais treneris Dens Bailsma nekautrējās bieži pamainīt maiņu virkējumus, un arī Girgensons tika iespēlēts citā maiņā, proti, kopā ar Raienu O`Railiju un Džiontu (vēlāk arī ar Mulsonu un Keinu), un otrā perioda izskaņā pēc Railija atspēles viņam radās laba iespēja panākt neizšķirtu, taču metiens no vārtu priekšas bija neprecīzs. Trešā perioda vidū Girgensons gandrīz pielaboja ripu vārtos, taču arī šoreiz tikai gandrīz, jo Bernjē paspēja noreaģēt.

Bufalo komanda šajā mačā bija radījusi krietni vairāk vārtu gūšanas momentu nekā pretinieki, kas gan daļēji skaidrojams arī ar trīsreiz biežāk spēlēto vairākumu, taču trešā perioda otrajā pusē "Maple Leafs" uz laiku izdevās iespiest mājiniekus viņu zonā. Tas gan bija tikai brīdis, jo "Sabres" turpināja pārbaudīt Bernjē meistarību un ar 33. metienu beidzot panāca savu - pretinieku zonā pašaizliedzīgi pacīnījās Girgensons un ripa nonāca pie Evandera Keina, kurš ar spēcīgu metienu četras minūtes pirms pamatlaika beigām guva pirmos "Sabres" vārtus. Šie bija Keina pirmie vārti "Sabres" rindās, taču Girgensonam punkts netika ieskaitīts, jo ripu Keina virzienā pasita nevis viņš, bet Toronto aizsargs, kas gan nemazina latviešu uzbrucēja nopelnus papildlaika panākšanā.

Piecās papildus spēles minūtēs uzvarētāju noskaidrot neizdevās, un nācās ķerties pie pēcspēles metieniem, kuros Girgensons nepiedalījās, bet izšķirošo bullīti realizēja Mets Mulsons, ļaujot Bufalo komandai svinēt otro uzvaru šosezon. "Sabres" šī bija pirmā no trim mājas spēlēm pēc kārtas, kas ļāvis gūt sezonas ceturto punktu. Tieši tikpat pēc šodienas spēles ir arī "Maple Leafs" vienībai.

Girgensons laukumā pavadīja 17:01 minūti, kuras laikā izdarīja vienu metienu pa vārtiem un pielietoja vienu spēka paņēmienu, kā arī nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu plus viens. Girgensons arī atzīmējās ar veiksmīgu cīņu iemetienos, uzvarot 12 no 16, taču līdz sezonas pirmajam rezultativitātes punktam latviešu uzbrucējam jāpagaida vismaz līdz parītdienas spēlei, kad tiks uzņemta teicami sezonu sākusī Monreālas "Canadiens".

Vārti: 1:28 Parento (Polaks, Grābners) 0:1, 55:31 Keins 1:1Metieni: 35:24Soda minūtes: 2:8Spēka paņēmieni 29:20Vārtsargi: Čads Džonsons - Džonatans Bernjē