14.11.2014. 10:48
Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Bufalo «Sabres» latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons pēc ceturtdienas zaudējuma (3:6) Minesotas «Wild» vienībai bija ļoti kritisks par savas komandas spēli aizsardzībā.

Aizvadītajā mačā 20 gadus vecais Girgensons ar rezultatīvu piespēli atzīmējās pirmās trešdaļas sākumā, palīdzot Rasmusam Ristolainenam atklāt rezultātu - 1:0. Savukārt vārtus latvietis guva pirmā perioda septītajā minūtē, kad ar teicamu plaukstas metienu vārtu augšējā stūrī lika kapitulēt «Wild» vārtsargam Dārsijam Kemperam.

«Tas bija diezgan traki,» sacīja latviešu uzbrucējs par saviem vārtiem, kuri tika gūti pēc septiņu sekunžu intervāla. «Kaut kas tāds bieži negadās, taču tāds ir hokejs. Tādēļ pie rezultāta 4:2 nedrīkst padoties. Tik īsā laikā iespējams gūt vairākus vārtus. Mums bija jāturpina tieši tādā pašā garā.»

Girgensons laukumā pavadīja 18 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā izdarīja 2 metienus pa vārtiem, lietoja 3 spēka paņēmienus, bloķēja divus metienus un maču pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

«Aizsardzībā šobrīd spēlējam drausmīgi. Mēs skatāmies uz ripu, nesaprotami kaut ko ķeram un nespējam uzvarēt divcīņas. Savā zonā uzkavējamies pārāk ilgi, un tieši tāpēc gūstam mazāk par vieniem vārtiem mačā. Dodoties uzbrukumā, esam pārāk noguruši,» skaidroja Girgensons.

Šīs sezonas 18 NHL mačos latvietis guvis 4 vārtus, izdarījis 4 rezultatīvas piespēles un nopelnījis negatīvu lietderības koeficientu -1.

Nākamo maču «Sabres» aizvadīs naktī uz svētdienu, kad savā laukumā uzņems Toronto «Maple Leafs» hokejistus.

NHL Austrumu konferences kopvērtējumā «Sabres» ar 8 punktiem 18 mačos ieņem pēdējo, 16. pozīciju.