08.02.2015. 08:20
Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā šonakt Zemgus Girgensons guva vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli, palīdzot Bufalo "Sabres" ar 3:2 savā laukumā pārspēt Dalasas "Stars".

Bufalo "Sabres" piecu mājas spēļu sēriju sāka ar sauso zaudējumu cīņā pret Sentluisas "Blues" (0:3), bet šonakt izcīnīja uzvaru mačā ar Dalasas "Stars" (3:2). Teda Nolana un Artūra Irbes trenētā komanda spēles gaitā nonāca vadībā ar 3:0 un spēja nosargāt uzvaru.

Rezultāts tika atklāts pirmā perioda beigās, kad ar precīzu plaukstas metienu izcēlās aizsargs Tailers Maijerss – viņa mestā ripa pa ceļam skāra arī komandas biedru Taileru Enisu. Pirmajā vārtu guvumā ar piespēli piedalījās arī Zemgus Girgensons. Otrā perioda pirmajā minūtē Eniss realizēja skaitlisko vairākumu, bet sestajā minūtē Girgensons noslēdza lielisku "Sabres" kombināciju, raidot ripu praktiski tukšos vārtos.

Tailers Segins un Koudijs Īkinss guva pa vieniem vārtiem "Stars" labā, tomēr uzvaru beigās svinēja Bufalo. "Sabres" panākumā lieli nopelni vārtsargam Jonasam Enrotam, kurš tika galā ar 38 no 40 Dalasas hokejistu metieniem. Zviedru vārtsargs tika atzīts par spēles otro zvaigzni, bet pirmās zvaigznes tituls tika uzbrucējam Krisam Stjuartam, kurš nopelnīja trīs punktus par rezultatīvām piespēlēm (trešā zvaigzne – Eniss).

Girgensons pavadīja laukumā 20 minūtes un 51 sekundi (2:40 – vairākumā; 1:25 – mazākumā). Latvieša kontā divi punkti (1+1), divi metieni pa vārtiem, pozitīvs koeficients +1 un uzvarēja 38% iemetienu (8/21).

Citā spēlē uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētais Vankūveras "Canucks" ar 5:0 sakāva Pitsburgas "Penguins". Raiens Millers sekmēja mājinieku uzvaru ar 31 atvairītu ripu. Ķēniņš netika iekļauts spēles pieteikumā, bet Vankūveras sastāvā atgriezās Zaks Kasjans, kurš izcēlās ar vieniem vārtiem.