25.02.2016. 08:49
Naktī uz ceturtdienu Nacionālajā Hokeja līgā (NHL) otro zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Bufalo "Sabres", ko pārstāv Zemgus Girgensons. Šoreiz latvieša komanda ar minimālo 0:1 viesos atzina Anaheimas "Ducks" pārākumu.

Par vienu no lielākajiem spēles varoņiem kļuva dāņu vārtsargs Frederiks Andersens. Viens no retajiem NHL spēlētājiem, kurš draftēts divas reizes, pirmo reizi sezonā nostāvēja sausā atvairot visus 26 Bufalo komandas spēlētāju metienus. Šī bija ceturtā reize 26 gadus vecā Dānijas izlases vārtsarga NHL karjerā, kad spēle pabeigta bez ielaistiem vārtiem.

Arī Robins Lehners Bufalo vārtos nodemonstrēja atzīstamu sniegumu, atvairot 28 no 29 metieniem, tomēr zviedru vārtsargs reizi tika pārspēts, un tas notika trīs minūtes un 20 sekundes pēc otrās trešdaļas sākuma, kad somu aizsargs Sami Vatanens vairākumā ar šķīlienu no distances panāca 1:0 "Ducks" labā. Anaheimas komanda guvusi vārtus vairākumā jau sesto maču pēc kārtas.

Bufalo bija iespējas panākt izlīdzinājumu, tā, piemēram, četras ar pusi minūtes pirms spēles beigām viesi izgāja pretuzbrukumā trīs pret vienu, tomēr Andersens vēlreiz bija līmenī un briesmas neitralizēja. Līdz ar to "Sabres" piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:1, tiekot pie otrās neveiksmes pēc kārtas un pie 37. zaudējuma 61 aizvadītajā spēlē. Ar 55 punktiem Bufalo ir priekšpēdējā 15. vietā Austrumu konferencē.

Zemgus Girgensons šoreiz laukumā bija 13 minūtes un 48 sekundes, pa vārtiem meta vienu reizi, vienreiz ripu pazaudēja, vienreiz pretiniekam atņēma un uzvarēja trijos no sešiem iemetieniem. Vairākumā Zemgus laukumā bija septiņas sekundes, bet mazākumā - minūti un 32 sekundes.

Citā mačā vienu no retajiem zaudējumiem sezonā (15.) piedzīvoja līgas līdere Vašingtonas "Capitals", kas ar 3:4 savā laukumā piekāpās Monreālas "Canadiens". Tas bija tikai otrais "Capitals" zaudējums pēdējās desmit spēlēs. "Canadiens", kas dzīvojas pa Austrumu konferences lejasgalu, izcīnīja vien trešo uzvaru pēdējās 18 izbraukumu spēlēs. Pēcspēles metienu sērija bija nepieciešama Denverā, kur Kolorado "Avalanche" uzņēma Sanhosē "Sharks" un svinēja uzvaru ar 4:3.