02.12.2015. 08:30
Zemgus Girgensons izcēlies ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempionātā, bet viņa pārstāvētā Bufalo «Sabres» ar 4:5 viesos pēcspēles metienu sērijā piekāpās Detroitas «Red Wings».

21 gadu vecais Latvijas uzbrucējs laukumā pavadīja 16 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā izpildīja trīs metienus pa vārtiem, bloķēja divas pretinieku mestās ripas, lietoja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja piecos no 12 iemetieniem un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Savus otros vārtus šajā sezonā Girgensons guva otrās trešdaļas 18. minūtē, kad vairākumā samazināja rezultāta starpību (2:3) līdz minimumam. Viņš vārtu priekšā laboja Rasmusa Ristolainena mestās ripas lidojuma virzienu.

Savukārt punktu par rezultatīvu piespēli latvietis nopelnīja trešās trešdaļas ceturtajā minūtē, kad «Sabres» vadībā ar 4:3 izvirzīja aizsargs Zaks Bogosjans, kam tas ir pirmais vārtu guvums šosezon.

Turpinājumā Džastins Abdelkeiders «Red Wings» komandai panāca izlīdzinājumu un cīņas uzvarētāja noskaidrošanai ar 60 minūtēm, papildlaiku nepietika. Panākumu Detroitas komandai «bullīšos» nodrošināja Breda Ričarda precīzais metiens Linusa Ulmarka sargātajos vārtos.

Par mača spožāko zvaigzni atzina Abdelkeideru, kas guva divus vārtus un izpildīja vienu rezultatīvu piespēli, bet Ristolainens trīsreiz rezultatīvi asistēja un ieguva otrās zvaigznes titulu.

Girgensons šosezon aizvadītajā 21 mačā izcēlies ar diviem vārtu guvumiem, divām rezultatīvām piespēlēm, bet viņa lietderības koeficients ir -1.

Nākamajā mačā «Sabres» 4. decembrī savā laukumā uzņems Arizonas «Coyotes» hokejistus.

«Sabres» ar 25 mačos izcīnītām uzvarām šobrīd Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem 13. pozīciju, kamēr «Red Wings» atrodas 6. vietā.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650