19.10.2016. 07:58
Pirmos vārtus jaunās sezonas Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempionātā naktī uz trešdienu (Latvijas laiks) guva Zemgus Girgensons, tomēr ar to nepietika, lai Bufalo «Sabres» komanda svinētu uzvaru.

«Sabres» hokejisti sava otrajā sezonas izbraukuma spēlē ar 3:4 (1:1, 1:0, 1:2, 0:1) pagarinājumā piekāpās Kalgari «Flames» vienībai.

Tieši Latvijas uzbrucējs pēc teicamas Tailera Enisa piespēles vārtu priekšā astotajā minūtē atklāja mača rezultātu. Spēles uzvarētāju pēc nospēlētām 60 minūtēm noskaidrot neizdevās, kā rezultātā tika spēlēts papildlaiks, kurā panākumu laukuma saimniekiem nodrošināja Šons Monehens.

Vēl «Sabres» rindās ar gūtiem vārtiem izcēlās sezonu lieliski sākušais Raiens O'Railijs un Mets Molsons.

Bufalo komanda šajā mačā trīs reizes atradās vadībā.

Par spēles spožāko zvaigzni nosauca uzvaras vārtu autoru Monehenu.

22 gadus vecais Girgensons laukumā pavadīja 10 minūtes un divas sekundes, kuru laikā veica divus metienus pa pretinieka vārtiem, uzvarēja sešos no 12 iemetieniem un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Spēli «Scotiabank Saddledome» arēnā klātienē noskatījās 19 289 skatītāji.

Girgensons šajā sezonā aizvadītajās trijās spēlēs izcēlies ar vienu vārtu guvumu, bet viņa lietderības koeficients ir -3.

Arī nākamās divas spēles Dena Bilsmā vadītajai komandai paredzētas izbraukumā. Pirmā no tām naktī uz piektdienu pret Vankūveras «Canucks», kas visos trijos mačos jaunajā sezonā izcīnījusi uzvaru.

Turnīra tabulas Austrumu konferences kopvērtējumā «Sabres» noslīdējusi uz desmito pozīciju.

RTU-Rīgas stars, bērnu un jaunatnes futbola klubs Daugavgrīvas 56a, Rīga, LV-1007