14.11.2014. 08:32
Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē šonakt ar vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons, taču viņa pārstāvētais Bufalo "Sabres" ar 3:6 piekāpās Minesotas "Wild".

Latvijas hokeja uzbrucējs Zemgus Girgensons bija ļoti tuvu gūtajiem vārtiem jau pašā mača sākumā, kad Minesotas "Wild" vārtsargs Dārsijs Kempers tā arī nespēja fiksēt somu aizsarga Rasmus Ristolainena metienu no tālākas distances. Girgensons pie vārtiem neļāva Kempera mierīgi tvert ripu, un rezultāts tika atklāts.

Jau pēc piecām minūtēm Girgensons izmantoja savu iespēju. Latviešu uzbrucējs nokļuva vienatnē pret Kemperu un bija nekļūdīgs, gūstot savus ceturtos vārtus šosezon. Pēc šiem vārtiem "Wild" nomainīja Kemperu, kurš ielaida abus "Sabres" metienus pirmajās minūtēs, pret Niklasu Bekstrēmu.

Girgensona vārtu guvums noslēdza 17 sekunžu sprintu abu komandu izpildījumā - šajā laikā "Wild" un "Sabres" kopā guva trīs vārtus. NHL vēsturē tikai vienreiz trīs ripas ir iemestas īsākā laika posmā. 1983. gadā Ņujorkas "Rangers" un Minesotas "North Stars" spēlē bija nepieciešamas 15 sekundes.

Visā mačā "Sabres" piekāpās ar 3:6, trīs ripas uzvarētāju labā guva šveiciešu uzbrucējs Nino Nīderraiters. Tā bija Bufalo vienības piektā neveiksme pēc kārtas, turklāt jau trešajā mačā pēc kārtas Teda Nolana un Artūra Irbes trenētā komanda ielaiž sešas ripas.

Latviešu uzbrucējs šonakt laukumā pavadīja nepilnas 19 minūtes (18:58; 1:20 – vairākumā; 0:33 – mazākumā). Šajā laikā Girgensons ne tikai papildināja savu punktu ražu, bet arī nopelnīja pozitīvu koeficientu +1, divreiz meta pa vārtiem, izpildīja trīs spēka paņēmienus un uzvarēja sešos (no 18) iemetienos.

Ar astoņiem (4+4) punktiem 18 spēlēs Girgensons šobrīd ir trešais rezultatīvākais komandas hokejists. Drjū Stefordam ir 10 (3+7) punkti, bet Taileram Enisam ir deviņi (5+4).