16.10.2013. 23:35
Nacionālā hokeja līga šodien savā mājaslapā paziņoja lēmumu uz desmit spēlēm diskvalificēt Bufalo "Sabres" uzbrucēju Patriku Kaletu. Trīs spēles no šīs diskvalifikācijas amerikānis jau ir izcietis.

Desmitajā oktobrī Zemgus Girgensona pārstāvētais Bufalo "Sabres" piedzīvoja zaudējumu pret Kolumbusas "Blue Jackets" (1:4). Kādā no epizodēm labās malas uzbrucējs Patriks Kaleta bīstami nospēlēja pret "Blue Jackets" aizsargu Džeku Džonsonu. Lai arī spēles laikā pārkāpums netika fiksēts, pēcāk Kaletas rīcība tika atzīta par neatļautu sitienu pa galvu.

Nacionālā hokeja līga lēma, ka Kaleta ne tikai izlaidīs desmit spēles, bet šā perioda laikā arī nesaņems algu. Pamatojoties ar Kaletas vidējo algu, viņš tādējādi zaudēs 152 tūkstošus un 439 ASV dolārus. No piespriestās diskvalifikācijas trīs spēles Kaleta jau ir izlaidis, bet laukumā viņš drīkstēs atgriezties otrajā novembrī pret Anaheimas "Ducks".

27 gadus vecais Kaleta šosezon ir piedalījies piecās spēlēs, kuru laikā nav ticis pie rezultativitātes punktiem. Kaletas kontā piecas soda minūtes un negatīvs lietderības koeficients -1. Latvijas izlases uzbrucējs Zemgus Girgensons astoņu maču laikā ir nopelnījis divus (1+1) punktus, divas soda minūtes un negatīvu lietderības koeficientu -2.

Šonakt Bufalo "Sabres" pēcspēles metienu sērijā pieveica Ņujorkas "Islanders" (4:3) un izcīnīja pirmo uzvaru šosezon. "Sabres" ar trim punktiem astoņās spēlēs Austrumu konferencē ieņem 14.vietu 16 komandu konkurencē. Pa diviem punktiem ir Ņujorkas "Rangers" un Filadelfijas "Flyers", kuras gan aizvadījušas mazāk spēļu - attiecīgi piecas un septiņas. Astotajā vietā ar sešiem punktiem sešās spēlēs ir Otavas "Senators".

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey League