28.09.2014. 10:27
Dienvidkarolīnas universitātes "Gamecocks" futbolisti, kuri bija izsēti ar 13. numuru, aizvadīja katastrofālu mača pēdējo ceturtdaļu un Nacionālās koledžu atlētiskas asociācijas (NCAA) futbola turnīra piektajā nedēļā ar 20:21 piekāpās Misūrī "Tigers".

Lai arī Misūrī komanda uz šo brīdi nebija iekļuvusi valsts 25 labāko koledžu futbola komandu valstī, spēlē pret savas divīzijas, SEC, oponentiem no Dienvidkarolīnas viņi spēja parādīt raksturu un izcīnīt smagu uzvaru.

Vēl pat spēles noslēdzošajā ceturtdaļā, tās vidū, nekas neliecināja, ka uzvarēt varētu kāds cits, ne "Gamecocks", taču šajā sakarā citas domas bija Misūrī komandas pussargam Raselam Hensbūram, kurš piecu minūšu laikā divas reizes ienesa bumbu ieskaites zonā, bet kopumā guva visus trīs "Tigers" piezemējumus, un viņa pārstāvētā vienība svinēja pārsteidzošu uzvaru.

Interesanti, ka uzvaru nesošo punktu, ar papildpunkta realizēšanu, guva Endrjū Bagets, kurš pirms gada, mačā pret Dienvidkarolīnu atrodās līdzīgā situācijā, t.i., kad viņa sitiens varēja izšķirt spēles likteni, trāpīja pa vārtu stabu un viņa vienība zaudēja otrajā pagarinājumā. Šogad kikeris šādu kļūdu nepieļāva un dāvanas pretiniekiem nedalīja.

Jāpiebilst, ka "Gamecocks" aizsardzība, kas līdz šim bija zināma kā viena no labākajām SEC divīzijā, šajā sezonā vidēji spēlē ir zaudējusi 36 punktus un ieņem pirmspēdējo vietu šajā statistikas rādītājā starp visām SEC komandām. Taču neskatoties uz to komandas treneris Stīvs Spurjē izteicās, ka lielāko mača daļu viņa padotie aizsardzībā spēlēja labi, tāpēc arī viņš nevienā mirklī nedomāja, ka ir nepieciešams izmantot iespēju gūt divus papildpunktus.

Amerikas latvietis Maikls Matulis šajā spēlē nepiedalījās, jo vēl aizvien ārstē kājas savainojumu. Paredzames, ka jau tuvāko nedēļu laikā viņš varētu atgriezties Dienvidkarolīnas uzbrukuma līnijas sastāvā.

Visas pārējās TOP 25 komandas NCAA piektās spēļu nedēļas tika pie vairāk vai mazāk pārliecinošām, bet uzvarām, tai skaitā ranga līderi Floridas štata "Seminoles", kas ar 56:41 pieveica Ziemeļkarolīnas štata universitāti, lai gan pirmo mača ceturtdaļu noslēdza atrodoties iedzinējos ar 7:24.

Interesanti notikumi risinājās arī Tenesī tehniskās universitātes un Ziemeļaiovas komandu spēlē, kurā pārāki izrādījās aiovieši ar 50:7. Par uzmanības vērtu šo spēli padara tas fakts, ka Tenesī tehniskās universitātes komandas trenerim Vatsonam Braunam šis bija 200. zaudējums viņa 29 gadus ilgajā karjerā, tādējādi tika uzstādīts jauns NCAA zaudējumu anti rekords, jo iepriekšējais "labākais" rezultāts piederēja Emosam Alonso Stegam, kurš zaudēja 199. mačus, taču šādu neveiksmju skaitu viņš sakrāja 57 sezonu laikā.

Izmantotie resursi:ESPN: The Worldwide Leader In Sports