10.02.2014. 20:20
Kanādas un ASV sieviešu hokeja izlases pēc pirmdien gūtiem panākumiem nodrošināja sev vietu Soču olimpisko spēļu turnīra pusfinālā.Dienas pirmajā mačā ASV spēlētājas neatstāja nekādas cerības Šveices vienībai, pārspējot to ar 9:0 (5:0,...

Dienas pirmajā mačā ASV spēlētājas neatstāja nekādas cerības Šveices vienībai, pārspējot to ar 9:0 (5:0, 1:0, 3:0).

Pa diviem vārtiem ASV komandas labā šajā duelī guva Monika Lamoro, Kendala Koina un Amanda Kesela.

Savukārt otrajā pirmdienas sieviešu hokeja turnīrā Kanāda ar 3:0 (0:0, 0:0, 3:0) pieveica Somiju.

Mača rezultāts tika atklāts vien cīņas 50.minūtē, kad izcēlās Megana Agosta, bet pēc divām minūtēm rezultāta pārsvaru dubultoja Džeina Heforda. Trešo ripu Somijas valstsvienības vārtos 57.minūtē iemeta Rebeka Džonstone.

Gan ASV, gan Kanāda divās A apakšgrupas cīņās tikusi pie divām uzvarām, kas jau pirms abu komandu savstarpējās cīņas nodrošinājis šo vienību iekļūšanu pusfinālā.

B apakšgrupā tikmēr sacenšas Krievija, Zviedrija, Japāna un Vācija. Pēc pirmās kārtas aizvadīšanas pa trim punktiem ir krievietēm un zviedrietēm.

Pusfinālā pēc viena apļa izspēles iekļūs divas labākās apakšgrupu komandas, kamēr pārējās noskaidros vietu secību no piektās līdz astotajai vietai.

Pirms četriem gadiem Vankūverā par olimpiskajām čempionēm tika kronētas kanādietes, kuras finālā ar 2:0 pārspēja ASV. Pie bronzas savukārt tika Somija.