( ! ) Notice: Undefined property: stdClass::$language in /var/www/clients/client11/web34/web/tools/cart.php on line 22
10.0001646336{main}( )../index.php:0
20.0003647040require_once( '/var/www/clients/client11/web34/web/in_site/config.php' )../index.php:26
30.03508191808require_once( '/var/www/clients/client11/web34/web/in_site/config.cart.php' )../config.php:183
40.03518192336include( '/var/www/clients/client11/web34/web/tools/cart.php' )../config.cart.php:9
Futbola trilleris Itālijas A sērijas pēdējās kārtas mačā, Lazio uzvar Napoli :: Sporta-Klubi.lv

01.06.2015. 00:34
Itālijas A sērijas pēdējās kārtas mačā, viesos, Lazio ar 4:2 dramatiskā cīņā uzvarēja Napoli futbolistus, kas bija to tiešie konkurenti par vietu Čempionu Līgas kvalifikācijas turnīrā.

Kārtas centrālā spēle risinājās starp Napoli un Lazio komandām. Abām komandām šī spēle bija īpaši svarīga, jo tās savā starpā turnīra tabulā atradās blakus un abas tīkoja iegūt tik svarīgo trešo vietu turnīra tabulā, kas sniegtu iespēju nākošajā sezonā piedalīties Čempionu Līgas kvalifikācijas turnīrā.

Napoli komandu apmierināja tikai uzvara, tādēļ spēli apņēmīgāk uzsāka tieši mājinieki, kamēr Lazio atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Bīstamas situācijas bija pie abu komandu vārtiem un spēles 24.minūtē pēc teicami izspēlēta ātrā uzbrukuma, vienatnē pret Lazio komandas vārtsargu izgāja Hose Kalejons, bet viņa sitiens lidoja tikai nedaudz garām vārtiem. Pēc šīs kļūdas aizsardzībā Lazio sāka spēlēt aktīvāk un spēles 34.minūtē tas vainagojās ar panākumu. Marko Parolo ar tālsitienu atklāja spēles rezultātu, Napoli 0:1 Lazio. Šāds pavērsiens spieda Napoli doties uz priekšu, kas sniedza Lazio iespējas spēlēt uz pretuzbrukumiem. Pirmā puslaika kompensācijas laikā vienatnē pret mājinieku vārtsargu izgāja Lazio uzbrucējs Antonio Kandreva, kurš savu iespēju garām nepalaida. Pēc pirmā puslaika Napoli 0:2 Lazio. Otro puslaiku ar lielu apņēmību iesāka Napoli un 55.minūtē Gonzalo Igvains pēc lieliskas kombinācijas no vārtu priekšas samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, Napoli 1:2 Lazio. Pēc šiem vārtiem Napoli vētraini uzbruka un īsā laika posmā radīja vairākas bīstamas situācijas pie Lazio vārtiem. Vienā no šīm epizodēm bumbu, jau no tukšiem vārtiem, izsita Lazio aizsargs. 62.minūtē otro dzelteno kartīti spēlē nopelnīja spēles pirmo vārtu autors Marko Parolo, pēc kā tika noraidīts no laukuma. Divas minūtes vēlāk Napoli uzbrucējs Gonzalo Igvains guva savus otros vārtus spēlē panākot neizšķirtu 2:2. Ar četru minūšu intervālu divas dzeltenās kartītes nopelnīja Napoli komandas aizsargs Faouzi Goulams, 70.spēles minūtē atstājot savu komandu desmit vīru sastāvā. Mača 75.minūtē uz Lazio vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. To devās izpildīt šīs spēles divu vārtu autors Gonzalo Igvains, tomēr, trešo reizi Lazio vārtsargu viņam pārspēt neizdevās, sitiens lidoja pāri vārtiem. 85.minūtē uzvaras vārtus Lazio labā guva pirms minūtes uz maiņu iznākušais pussargs Ogenji Onazi, 2:3 Lazio labā. 92.minūte Miroslavs Kloze uzstāda gala rezultātu – Napoli 2:4 Lazio. Līdz ar to Lazio ieguva tiesības, nākošajā sezonā, startēt Čempionu Līgas kvalifikācijas turnīrā, bet Napoli jāsamierinās ar piekto vietu un spēlēšanu UEFA Eiropas Līgā.

Šo spēli īpašu padarīja arī fakts, ka šī bija pēdējā Napoli spēle sava galvenā trenera Rafaela Benitesa vadībā. Jau agrāk tika ziņots par to, ka Benites pēc sezonas atstās Napoli vienību. Aizkulisēs tiek runāts, ka Benitesu piesaistīs zvaigžņotais Spānijas klubs Madrides Real, jo sadarbība netika pagarināta ar līdzšinējo galveno treneri Karlo Ančeloti.

Juventus jau priekšlaicīgi bija nodrošinājusi sev Itālijas čempiona titulu un iespēju spēlēt Čempionu Līgas grupu turnīrā, tuvākā sekotāja Roma no Juventus atpalika par 17 punktiem. Kārtu iepriekš arī Roma sev nodrošināja dalību Čempionu Līgas grupu turnīrā otro gadu pēc kārtas.

Fiorentina savā laukumā ar 3:0 uzvarēja Chievo komandu, kas tai kopvērtējumā deva ceturto vietu un dalību UEFA Eiropas Līgā.

Šogad vāji spēlējošie Itālijas grandi Internazionale un AC Milan ierindojās tikai astotajā un desmitajā vietā, kas nozīmē paliekšanu bez Eirokausu turnīriem nākošajā sezonā.

Jau pirms pēdējās kārtas bija skaidrs, ka komandas, kurām šogad būs jāatstāj A sērija ir Cagliari, Cesena un Parma. Sezonas laikā Parma vienībai tika piešķirts sods (atņemti septiņi punkti turnīra tabulā) par finansiālo saistību nepildīšanu. Šis sods gan Parmas komandas likteni neizmainīja, jo arī bez soda piemērošanas komanda izkristu uz B sēriju.

Ar 22 preciziem sitieniem par līgas labāko snaiperi 38 gadu vecumā kļuva itāļu uzbrucējs Luka Toni no Verona vienības. Tuvākie sekotāji Mauro Icardi no Inter un Karlos Tevezs no Juventus guva pa 20 vārtiem.

Tikmēr par labākajiem piespēlētājiem kļuva Domeniko Berardi no Sassuolo komandas, Paulo Bruno Dybala no Palermo, Mareks Hamšiks no Napoli un Miralems Pjaničs no Roma, visiem četriem pa desmit rezultatīvāmpiespēlēm.