07.07.2014. 16:22
Aizvadītajā nedēļas nogalē Ogrē notikušajā Latvijas frisbija čempionātā (LFČ) sieviešu grupā čempionu titulu izcīnīja "Salaspils FK” vienība, bet vīriešu grupā cita Salaspils komanda – "Salaspils WT”.

Čempionātā kopā piedalījās astoņas komandas – trīs sieviešu un piecas vīriešu komandas. Čempionāta pirmajā dienā vīriešu grupas komandas izspēlēja apļa spēles, pēc kuru rezultātiem tika noteiktas komandas, kas automātiski kvalificējušās pusfināliem. Komandas kas izcīnīja 1. – 3.vietu grupā, attiecīgi "Salaspils WT”, "Ventspils Frisbija klubs” un "Ultimate Decision”, automātiski iekļuva pusfinālā, taču grupas ceturtā vieta (Outlawz) un piektā vieta (Ultimate Decision 2) aizvadīja ceturtdaļfināla spēli, kurā uzvaru ar rezultātu 12:7 izcīnīja "Outlawz” (Ogre).

Vīriešu grupas pirmajā pusfinālā uzvaru izcīnīja Ventspils Frisbija klubs, kas nervu kutinošā spēlē, ar rezultātu 12:10 uzveica "Ultimate Decision” (Rīga), savukārt otrajā pusfinālā uzvaru pār "Outlawz” (Ogre) ar rezultātu 17:11 izcīnīja "Salaspils WT”.

Spēlē par trešo vietu starp "Ultimate Decision” un "Outlawz”, uzvaru tikai spēles galotnē prata izcīnīt "Ultimate Decision” ar rezultātu 17:15. Jāpiebilst, ka "Outlawz” sniegums čempionātā nav nenovērtēts, jo komanda visas spēles aizvadīja tikai septiņu cilvēku sastāvā, spēlējot bez maiņām un lika pasvīst pat līderkomandām, kuru sastāvā bija divas reizes vairāk spēlētāju.

Finālā saspringtā spēlē ar rezultātu 17:9 "Salaspils WT” puiši spēja uzvarēt Ventspils Frisbija kluba pārstāvjus, tādējādi pēc gada pārtraukuma izcīnot Latvijas čempionu titulu. Uzvarot čempionātā, "Salaspils WT” ieguva tiesības veidot Latvijas vīriešu izlasi Eiropas frisbija čempionātam, kas norisināsies nākamā gada jūlijā Kopenhāgenā, Dānijā. Jāatzīmē, ka "Ventspils Frisbija klubs” atkārtoti startēja LFČ pēc piecu gadu pārtraukuma.

Lai sieviešu grupā noskaidrotu Latvijas čempiones, tika izspēlēti divi apļi grupu spēlēs. Pēc pirmā apļa visas spēles pārliecinoši uzvarēja "Salaspils FK”, aiz sevis atstājot "Ultimate Decision” (12:6) un Latvijas U19 meiteņu izlasi (13:2). Savukārt "Ultimate Decision” prata veiksmīgi apspēlēt junioru izlasi un ierindojās otrajā vietā pēc pirmā apļa. Arī otrā apļa izspēles laikā situācija nemainījās - "Salaspils FK” turpināja dominēt un izcīnīja pārliecinošas uzvaras gan pār "Ultimate Decision” (13:2), gan pār Latvijas U19 izlasi (13:1). Arī "Salaspils FK” ieguva tiesības veidot Latvijas sieviešu izlasi Eiropas frisbija čempionātam.

Spēles gara balvu sieviešu grupā izcīnīja "Salaspils FK”, savukārt vīriešu grupā "Outlawz”. Čempionāta noslēgumā tika apbalvoti vērtīgākie spēlētāji Latvijas frisbija čempionātā jauktajā grupā (LFČjg), kas norisinājās pirms mēneša Vaidavas pilsētā. Par vērtīgākajiem sacensību spēlētājiem tika atzīta Linda Gulbe (OFK) un Alvis Viļumsons (OFK).

Informāciju sagatavoja:Irbe TeneLatvijas Frisbija federācijas valdes locekle