03.12.2013. 23:22
Otrdien, 3. decembrī, Eiropas kausa izcīņā basketbolā notiek piecas spēles. Kārļa Muižnieka un Rolanda Freimaņa pārstāvētais Južnijas klubs "Himik" savā laukumā uzvarēja Ungārijas čempionus "Alba Fehervar", liedzot pretiniekiem turpināt cīņu par iekļūšanu F grupas spēcīgāko komandu trijniekā. Dairis Bertāns guva 16 punktus, taču "Bilbao Basket" izbraukumā Beļģijā piedzīvoja ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Pirmajā aplī “ķīmiķi” izbraukumā Ungārijā pieveica sāncenšus ar rezultātu 88:75. Nākamajās četrās cīņās Južnijas klubs piedzīvoja trīs neveiksmes. Viesos nācās piekāpties Saloniku PAOK (69:77) un Ņižņijnovgorodas (66:86) komandām, savukārt savā laukumā panākums pret Podgoricas “Budučnost” (84:76) mijās ar neveiksmi pret Kristapa Valtera pārstāvēto “TED Ankara” vienību – 79:81.

Pirms otrdienas cīņas “Himik” ar bilanci 4-3 atradās trešajā vietā F grupā, saglabājot izredzes pakāpties vismaz uz otro vietu. Līdz šim iegūta labvēlīga gūto un punktu attiecība pret Ankaras klubu, bet uzvara pār Ungārijas čempioniem ļautu justies drošāk arī konkurencē ar “Budučnost” basketbolistiem. Uzdevums tika izpildīts ar uzviju – 81:52 (23:16, 14:9, 26:13, 18:14).

Rolands Freimanis spēlēja 20:33 minūtes, guva 14 punktus (2p 4/7, 3p 2/5), izcīnīja 7 atlēkušās bumbas, izdarīja 3 rezultatīvas piespēles, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu un nopelnīja otro labāko lietderības koeficientu komandā 16.

Basku zemes klubs sarežģīja situāciju, izbraukumā Šarleruā piedzīvojot ceturto zaudējumu pēc kārtas. Pirmā apļa spēlē Bilbao “vīri melnā” sagrāva pretiniekus ar 98:71, taču atbildes cīņā mocījās uzbrukumā. Turpretī “Belgacom Spirou” basketbolisti pārtrauca septiņu neveiksmju sēriju un svinēja pirmo uzvaru turnīrā.

Dairis Bertāns pirmajā puslaikā no spēles iemeta gan divpunktu metienu, gan abus tālmetienus. Otrajā puslaikā aizsargs laukumā atradās gandrīz nepārtraukti un dubultoja rēķinu. Pavisam 27:19 minūtēs Bertāns guva 16 punktus (2p 3/4, 3p 3/6, 1p 1/2), savāca divas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu piespēli, pārķēra trīs bumbas, saņēma trīs piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus un nopelnīja labāko lietderības koeficientu komandā 16.