24.01.2016. 18:48
VTB Vienotās līgas spēlē Rolanda Freimaņa 28 gūtie punkti neglāba Tallinas „Kalev” no zaudējuma savā laukumā pret Kazahstānas „Astana”.

Sezonas rezultatīvākais „Kalev” spēlētājs Rolands Freimanis šodienas maču nesāka pamatsastāvā un spēlē iesaistījās tikai pirmās ceturtdaļas otrajā pusē, ātri gūstot četrus punktus pēc kārtas. Otrajā ceturtdaļā Freimanis atzīmējās ar desmit punktiem, taču „Astana” turpināja atrauties un pēc puslaika bija vadībā ar 47:38. Lai arī turpinājumā „Kalev” izdevās nedaudz pietuvoties, vēl divas minūtes pirms pamatlaika beigām „Astana” bija vadībā ar 81:70.

Taču sekoja „Kalev” spurts, kurā ar diviem precīziem tālmetieniem izcēlās Freimanis, pievelkot līdz mīnus trīs. Pēdējās sekundēs „Astana” gan izturēja, trāpīja soda metienus un uzvarēja ar 86:80.

Freimanis izcēlās ar ilgāko spēles laiku savā komandā, proti, 33:20 minūtes. To laikā viņš izpildīja 24 metienus no spēles (2p. 9/18, 3p. 2/6), kā arī trāpīja visus četrus soda metienus, kopā savācot 28 punktus. Freimaņa rēķinā arī astoņas atlēkušās bumbas, turklāt četras no tām iegūtas uzbrukumā, kā arī viena rezultatīva piespēle un divas pārtvertas bumbas. Freimanis pieļāva arī vienu kļūdu un divreiz pārkāpa noteikumus, kamēr pret viņu noteikumi tika pārkāpti septiņas reizes. Šī bija Latvijas uzbrucēja rezultatīvākā spēle VTB līgā šosezon (iepriekš 27 punkti pret "Krasny Oktyabr").

Nikolaja Mazura vadītā Gruzijas „Vita” tikmēr bez ierunām atzinusi favorītes CSKA pārākumu, piekāpjoties ar 68:92. Ar 20 punktiem Maskavas komandas sastāvā izcēlās Nando de Kolo, kamēr Mazura vadīto komandu centās izglābt Omārs Tomass, gūstot 18 punktus un savācot 15 atlēkušās bumbas.

Spēli šodien aizvada arī Ainara Bagatska vadītā "Nizhny Novgorod", kura tiekas ar "Avtodor". Šis mačs vēl nav beidzies.