06.02.2014. 12:43

  • Uz Sočiem pavadīta lielākā daļa Latvijas delegācijas šodien
  • Freibergs: Ņemšu līdzi pierakstu kladi ar jautājumiem Ozoliņam 2014. g. 21. janvāris
  • Maticins: Freibergs jau tagad varētu tikt pie līguma KHL 2013. g. 28. maijs

22 gadus vecajam Freibergam, kurš ikdienā spēlē Nacionālās sporta koledžas asociācijas (NCCA) klubā Boulinggrīnas «Falcons», šī būs pirmā olimpiāde. «Šobrīd nedaudz sāku izjust to olimpisko spriedzi un satraukumu,» savās emocijās dalījās Freibergs. «Tomēr esmu ļoti saviļņots. Ātrāk vēlos ierasties Sočos un apskatīt to olimpisko hokeja halli.»

Nofotografēsies pie divvietīgās tualetes

«Atklāšanas ceremonijā noteikti piedalīšos, tādu iespēju nelaidīšu garām. Cik sapratu no pieredzējušiem sportistiem, tad tas, iespējams, ir vissatraucošākais mirklis visā olimpiādē,»

sacīja latviešu hokejists.

Pēdējā laikā sociālajos portālos parādījušās bildes un negatīvas atsauksmes par dzīves apstākļiem Soču ciematā. Tomēr Freibergs ir pārliecināts, ka viss būšot kārtībā. «Esmu jau painteresējies, un, cik sapratu, tad lielākās problēmas ir kalnu pilsētiņā. Protams, vēlos arī apskatīt divvietīgu tualeti, noteikti pie tās mēģināšu nofotografēties.»

Kopā ar Girgensonu

«Sočos vienā numuriņā dzīvošu ar Zemgu Girgensonu. Viņš ielidos tikai pēc piecām dienām, tādēļ pagaidām plašos apartamentus varēšu izmanot vienatnē. Ar viņu kopā dzīvojām arī pērnā gada pasaules čempionātā, arī vasarā kopā trenējāmies,» stāstīja Freibergs.

Pēc aizsarga domām, Girgensons šogad ir manāmi progresējis.

«Ja paskatās uz viņa pirmo spēli NHL un šā brīža sniegumu - diena pret nakti. Zemgus kļuvis drošāks, pārliecinātāks, un arī kopējā lēmumu pieņemšana ir manāmi uzlabojusies.

Atrodoties ASV, ar lielu interesi vēroju katru Bufalo «Sabres» maču.»

Vēlas paskatīties skeletona sacensības

«Ja godīgi, tad iekļaušanu olimpiskajā izlases sastāvā nebiju gaidījis,» teica aizsargs. «Mani novembrī neizsauca uz pārbaudes spēlēm ar Vācijas valstsvienību, un es tobrīd nodomāju: «Cerības ir ļoti mazas.» Tomēr, kad uzzināju, ka braukšu uz Sočiem, jutos saviļņots un pagodināts.»

Latvijas valstsvienības spēlētājs olimpiādē vēlas izbaudīt arī uz vietas esošo atmosfēru un «izgaršot» visas olimpieša priekšrocības. «Ja dodies uz olimpiskajām spēlēm, jāizbauda ir viss, ne tikai jādomā par hokeju. Bet tajā pašā laikā es apzinos savus uzdevumus un zinu, ar kādu mērķi esmu šeit ieradies. Ja tiks man dota iespēja, mēģināšu attaisnot uz sevi liktās cerības.»

«Noteikti uz vietas gribētu apmeklēt skeletona sacensības, kur piedalās mūsu lielākās olimpiskās cerības - brāļi Dukuri. Taču, cik sapratu, to būs grūti izdarīt, jo mūsu lejas ciemats no kalnu ciemata ir diezgan tālu,» skaidroja Freibergs.

Šīs sezonas 30 NCAA čempionāta spēlēs Freibergs atzīmējies ar 2 precīziem metieniem, 18 rezultatīvām piespēlēm un 45 soda minūtēm.

Pirmā spēle olimpiskajā hokeja turnīrā Latvijas izlasei paredzēta 12. februārī ar Šveici. Pēc tam Latvija spēkiem mērosies ar Čehiju un Zviedriju.

Olimpiskās spēles Krievijas kūrorta pilsētā risināsies no 7. līdz 23. februārim.Latvijas Treneru tālākizglītības centrs Brīvības gatve 333, Rīga, LV-1006
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties