13.07.2014. 20:37
Francijas riteņbraucējs Tonijs Galopēns no Lotto Belisol komandas svētdien kļuva par jauno prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" kopvērtējuma līderi.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Svētdien tika aizvadīts 170 kilometrus garš Tour de France velobrauciena devītais posms, kura uzvaru svinēja Vācijas atlēts Tonis Martins (Omega Pharma-Quick Step), finišu sasniedzot pēc četrām stundām, deviņām minūtēm un 34 sekundēm.

Vācietis finišēja lepnā vientulībā, jo sekotāju grupa ar šveicieti Fabianu Kansleru (Trek Factory Racing) un beļģi Gregu van Avermētu (BMC) priekšgalā finišēja vien pēc divām minūtēm un 45 sekundēm.

Šajā grupā finišēja ar jaunais kopvērtējuma līderis Galopēns, kuram 16.vieta.

Tikmēr vienīgais Latvijas pārstāvis šajā velobraucienā Gatis Smukulis no krievu komandas Katjuša finišēja 116.vietā, to izdarot grupā, kas no uzvarētāja atpalika par deviņām minūtēm un 13 sekundēm.

Kopvērtējumā Galopēns, kurš pirms šī posma bija tikai 11.vietā, tagad par vienu minūti un 34 sekundēm apsteidz iepriekšējo velobrauciena līderi itāli Vinčenco Nibali no Astana komandas, kurš svētdien bija tikai 25.pozīcijā. Tikmēr trešais kopvērtējumā nu ir portugālis Tjagu Mačado (NetApp-Endura), atpaliekot par divām minūtēm un 40 sekundēm.

Savukārt Smukulis velobrauciena kopvērtējumā ieņem 125.vietu - jau vienu stundu, vienu minūti un 14 sekundes aiz līdera.

Smukulis Tour de France sacīkstēs piedalās otro gadu pēc kārtas. Viņš ir sestais Latvijas riteņbraucējs, kurš startē slavenajās sacensībās. Pērn Smukulis bija pirmais Latvijas sportists kopš 2003.gada, kurš piedalījās Tour de France, ieņemot 119.vietu noslēguma kopvērtējumā. Pirms viņa kā pēdējais no latviešiem prestižajās sacensībās bija piedalījies Romāns Vainšteins.

Pērn par sacensību uzvarētāju kļuva Lielbritānijas riteņbraucējs Kristofers Frūme no Sky vienības, kurš pēc piektajā posmā piedzīvota kritiena no velobrauciena izstājās.

Tour de France velobrauciens risināsies līdz 27.jūlijam, sacīkstēm startējot Lielbritānijas pilsētā Līdsā, bet noslēdzoties Parīzē. Prestižās sacīkstes šogad risināsies 101.reizi.Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties