12.05.2012. 22:39

Francijas hokeja izlase sestdien pasaules čempionāta H grupas spēlē ar 4:2 negaidīti pārspēja Šveici, tādējādi pakāpjoties uz 5.vietu grupā. Citā spēlē Slovākija ar 5:1 sagrāva Baltkrieviju, liedzot iespēju baltkrieviem vēl pacīnīties par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, bet Kanāda ar 8:0 sabradāja Kazahstānu. Tikmēr Stokholmas grupā Vācija ar 2:1 pārspēja Dāniju.

Francija rezultātu atklāja pirmā perioda izskaņā, kad vairākumā precīzi meta aizsargs Johans Auvitu.  Spēles 33.minūtē Tedijs da Kosta izvirzīja francūžus vadībā jau ar 2:0, bet Šveices labā nepilnās divās minūtēs divreiz izcēlās Damjēns Bruners – 2:2. Trešā perioda 7.minūtē Francija izvirzījās vadībā vēlreiz, bet Stefans da Kosta 44 sekundes vēlāk pielika punktu – 4:2. Jāpiebilst, ka metienu attiecība šajā spēlē bija 43:27 šveiciešu labā, bet teicami spēlēja Kristobals Uē – 41 atvairīts metiens.

Tikmēr slovāki viegli ar 5:1 izrēķinājās ar Baltkrieviju. Pirmajā periodā vienīgos vārtus Andrejs Sekera, bet 2.perioda sākumā vēl četras ripas nedaudz vairāk kā trīs minūšu laikā ielidoja Rīgas Dinamo līdzjutējiem labi atmiņā palikušā Vitālija Kovaļa sargātajos baltkrievu vārtos – 5:0. Goda vārtus Baltkrievijai guva Aleksejs Kaļužnijs spēles 35.minūtē. Slovākiem tā bija trešā uzvara pēc kārtas un ar deviņiem punktiem izlase ieņem 4.vietu Helsinku grupā.

Tikmēr Stokholmā Vācijas izlase ar 2:1 sagādāja piekto zaudējumu čempionātā Dānijai. Rezultātu pašā 2.perioda sākumā atklāja dānis Mortnes Grīns, bet Tomass Greilingers perioda izskaņā atjaunija līdzsvaru uz tablo. Uzvaras vārtus trešā perioda vidū guva Filips Gogula – 2:1. Vācijai, tāpat kā Latvijai, tagad ir seši punkti piecās spēlēs, tomēr Latvija uzvarēja savstarpējā spēlē un atrodas pozīciju augstāk – 5.vietā.

Līdz šim iespaidīgāko sakāvi čempionātā piedzīvoja Kazahstāna - zaudējot piecus vārtus 3.periodā, kazahi ar 0:8 kapitulēja Kanādai. Divus vārtus Kanādai guva aizsargs Dions Fenafs, bet pa trim piespēlēm Raienam Geclafam un Dankanam Kītam. Metienu attiecība šajā mačā bija 58:24 kanādiešu labā.

Pasaules čempionāts hokejā. Rezultāti, 12.maijs.