15.06.2016. 23:55
Mājiniece Francija Eiropas čempionāta A grupas mačā izdarīja tikai divus sitienus vārtu rāmī un spēles izskaņā svinēja grūtu uzvaru pret Albāniju 2:0.

Francijas izlases galvenais treneris Didjē Dešāns šovakar, salīdzinot ar iepriekšējo maču, izvēlējās pietaupīt komandas līderus Antuānu Grīzmanu un Polu Pogbā, taču laukumā sūtīja vienus no labākajiem jaunās paaudzes spēlētājiem, attiecīgi, vienā flangā Minhenes ‘’Bayern’’ pussargs Kingslē Komans un otrā Mančestras ‘’United’’ līderis Antonijs Marsiāls. Albānijas sastāvā savukārt maču nācās izlaist komandas kapteinim Lorikam Canam, kurš jau pirmajā mačā izpelnījās sarkano kartīti.

Albānija ievadīja maču ar centra izspēli, taču bumbu uzreiz zaudēja un spēles iniciatīvu pārņēma Francija. Uzbrukumā bumba nonāca pie talantīgā Kingslē Komana, kurš lauzās cauri diviem spēlētājiem, tomēr tika nogāzts, par ko tiesnesis piešķīra soda sitienu. To izpildīja viens no Francijas līderiem Dmitri Pajets, kurš centrēja augumā raženā Olivjē Žirū virzienā un uzbrucējs izdarīja sitienu ar galvu, taču bumba lidoja pāri vārtiem. Francijas ofensīva bija grandioza un Albānija pirmajā pretuzbrukumā devās vien 10. minūtē, kas gan nebeidzās ar neko bīstamu.

Pēc īsa brīža atkal sekoja Albānijas uzbrukums, kas potenciāli varēja izveidoties ārkārtīgi bīstams. Ermirs Lenjāni tuvojās francūžu soda laukumam un izdarīja sitienu, taču, ja pussargs būtu pamanījis centrā neviena nepiesegto Armando Sadiku un atdevis viņam piespēli, būtu sekojis izgājiens viens pret vienu. Albānija demonstrēja ļoti solīdu sniegumu un pie katras iespējas devās uz priekšu, nevis apzināti sita bumbu tālāk no savas laukuma puses. Kādā no epizodēm viltīgu stūra sitienu izspēlēja albāņi, un pēc spēcīgas un negaidītas piespēles pa zemi bīstami uzsita Lenjāni. Francūži bija manāmi uzvilkti un kā gan citādi – pirmajā puslaikā mājiniece tā arī ne reizi neuzsita vārtu rāmī, taču Albānija pēdējās minūtēs pretinieku vārtus apdraudēja daudz vairāk nekā Francija.

Francija otro puslaiku sāka ar diviem draudīgiem uzbrukumiem un, izejot laukumā, nemaz negrasījās žēlot savus pretiniekus. Dešāns veica arī nelielas taktiskas izmaiņas. Marsiālu nomainīja Pogbā, tādējādi mājinieces shēma turpinājumā bija 4-3-3, Pajetam aizejot uz kreiso malu un Pogbā darbojoties centrā. Arī albāņi nesēdēja rokas klēpī salikuši – sekoja pretuzbrukumus, un bumbu izcīnīja Ledjans Memušajs, kurš pamanījās bumbu sist pret vārtu stabu, radot, iespējams, bīstamāko epizodi spēles laikā un liekot smagi nopūsties teju visam Francijas līdzjutēju piepildītajam stadionam.

Puslaika turpinājumā ar spilgtām darībām izcēlās Žirū, kurš divas reizes bīstami uzsita pa vārtiem, tajā skaitā vienu no sitieniem pa vārtu stabu. Ātrā uzbrukumā aizskrēja Pogbā, kurš varēja gan sist pa vārtiem, gan piespēlēt partneriem, tomēr uzbrukumus aprāvās ar pussarga ne to veiksmīgāko piespēli. Francijai iestājās neliela panika - Dešāns laukumā laidā Pjēru Žiņaku, nomainot Žirū, turklāt, saprotot, ka grūti tikt cauri albāņu cietoksnim, francūži mēģināja sist no distances, taču arī šāda pieeja īsti nedarbojās. Spēles izskaņā Francija veidoja kārtējo uzbrukumu, pēc kura bumba labajā malā nonāca pie centra aizsarga Ramī un viņš centrēja Grīzmanam, kurš ar galvu raidīja bumbu vārtos - 1:0. Albānijas cerības līdz ar to bija praktiski zudušas, turklāt spēles beigās Francija dubultoja pārsvaru, kad teicami nospēlēja Pajets un sita bumbu vārtos - 2:0 un Francija varēja svinēt ļoti laimīgu uzvaru.

Vārti: Grīzmans 89' Pajets 90+6'Brīdinājumi: Kukeli 55' Abraši 81'Francija: Loriss – Evrā, Koscelnijs, Ramī, Saņā – Matuidī, Kantē, Marsiāls (Pogbā 46'), Pajets, Komans (Grīzmans 68') – Žirū (Žiņaks 77')Albānija: Beriša – Angolli, Mavrajs, Hisajs, Ajeti (Veselī 85') – Memušajs, Kukeli (Džaka 74'), Abraši – Lenjāni, Lila (Roši 71'), SadikuGalvenais tiesnesis: Viljams Kolums