10.03.2014. 21:30

Spēles 3.trešdaļā rezultāts ir 7:3 mājinieku labā. Rīdziniekiem izcēlušies Marsels Hosa (divreiz), Māris Bičevskis, Gints Meija, Andris Džeriņš un Lauris Dārziņš, bet vārtus viesiem guvuši Maksims Jakuceņa, Jevgēņijs Dadonovs un Lukašs Kašpars.

Viesi atklāja spēles rezultātu pēc spēlētām nepilnām četrām minūtēm, kad Mīkaelu Telkvistu ar metienu no neērtās puses pārspēja Maksims Jakuceņa. Jau nākamajā Donbass uzbrukumā tikai veiksme rīdziniekus glāba no otro vārtu zaudējuma. Turpinājumā aktivizējās arī laukuma saimnieki, tomēr īsti situāciju pie Maikla Leitona vārtiem saasināt nespēja. Nekas daudz nemainījās arī pirmajā skaitliskajā vairākumā perioda vidū, lai gan iespējas atklāt rezultātu rīdziniekiem radās. Drīz vien uz noraidīto soliņu devās arī Gints Meija, bet mazākums izturēts un pēc tam sākās perioda pēdējās piecas minūtes. Tajās Dinamo tika pie vēl viena vairākuma - pagāja tikai 11 sekundes, līdz pēc elegantas Sanda Ozoliņa piespēles Marsels Hosa atklāja savu rēķinu šajā sērijā! Dinamo turpināja ofensīvu, Laurim Dārziņam jau vienā no nākamajiem uzbrukumiem bīstami apdraudot Leitona sargātos vārtus. Arī atlikušajā laikā bīstamāk uzbruka mājinieki, bet rezultāts pirmajās 20 minūtēs vairs nemainījās - 1:1.

Otro periodu abas komandas sāka ļoti aktīvi, īpaši izceļoties viesiem. Un drīz viņi arī tika atalgoti, kad Jevgēņijs Dadonovs pēc pirmo vārtu autora Jakuceņas piespēles no vārtu priekšas atguva vadību. Tiesa, ilgi viesi priecāties nevarēja - dažas minūtes vēlāk pēc Māra Bičevska metiena no zilās līnijas ripa atrod ceļu vārtos un 2:2! Aizrāvušies uzbrukumā, rīdzinieki nokavēja teicamu piespēli un viens pret Telkvistu izskrēja Lukašs Kašpars - čeha metienu vārtsargs atvairīja, tomēr ripa nodevīgi pārvēlās vārtu līnijai. Zviedra vietā vārtos stājās Jakubs Sedlāčeks. Uzreiz rīdziniekiem arī iespēja vairākumā pēc pārkāpuma pret Ņiživiju - tajā teicamu iespēju neizmantoja K.Rēdlihs, raidot ripu garām tukšam vārtu stūrim. Cīņa laukumā nu patiešām ieguva īstu play-off raksturu, turpinoties cīņai par katru ledus centimetru. Laba iespēja mājiniekiem pavērās brīdī, kad īsā laikā pret Ņiživiju pretinieki izpelnījās vēl divus noraidījumus un pusotra minūte jāspēlē piecatā pret trim. Lielā vairākuma laikā vēl divas soda minūtes viesu kapteinim Fedotenko un tribīnes uzsprāgst, taču sods arī Ozoliņam, kurš uzbrukumā raujas bez aizsargķiveres. Hosa vairākumā trāpa pa stabu, bet Pols Šehura pārcenšas un klupina pretinieku... Komandām neizdevās gūt vārtus nevienādos sastāvos, bet Meija uzreiz pēc tam jau vienādos trešo reizi mačā pārspēj Leitonu, kurš neredz, kur palikusi atsistā ripa - 3:3! Brīdi vēlāk Marsels Hosa dod viesiem pamatīgu triecienu, gūstot ceturtos vārtus, bet Lauris Dārziņš nākamajā uzbrukumā teju negūst piektos. Pirms izšķirošajām 20 minūtēm ar 4:3 priekšā mājinieki.

Trešo periodu mājinieki sāka labākajā iespējamajā veidā - ar Andra Džeriņa gūtiem vārtiem, tādējādi panākot jau divu ripu pārsvaru. Tikmēr Leitons seko Telkvistam un tiek nomainīts pret Janu Laco, bet drīz kapitulē arī viņš - precīzs ir nepieskatītais Kristaps Sotnieks. Doņeckas treneris Andrejs Nazarovs ņem pārtraukumu, lai kaut nedaudz sapurinātu savējos. Nelīdz arī tas, Laurim Dārziņam pēc teicamas Sotnieka piespēles gūstot septītos vārtus.

Rīdzinieku treneri mačam pietikuši sešus aizsargus un 12 uzbrucējus, bet spēli vārtos sāka Mikaels Tellkvists, kuru otrās trešdaļas vidū nomainīja Jakubs Sedlāčeks.

Gagarina kausa izcīņa. Rietumu konferences ceturtdaļfināls. 2014.gada 10.marts, Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Doņeckas Donbass 7:3 (1:1; 3:2; 3:0)

Vārti: 3:58 Jakuceņa (Fedotenko) 0:1; 16:16 Hosa (Ozoliņš, Bukarts, vair.) 1:1; 24:10 Dadonovs (Jakuceņa, Fedotenko) 1:2; 26:34 Bičevskis (Robinsons) 2:2; 28:13 Kašpars (Vilsons) 2:3; 36:10 Meija 3:3; 38:44 Hosa (Ņiživijs, K.Rēdlihs) 4:3; 40:49 Džeriņš (Hosa, Ņiživijs) 5:3; 43:44 Sotnieks (Ņiživijs, Hosa) 6:3; 45:22 Dārziņš (Sotnieks, Bukarts) 7:3;

Vārtsargi: Mīkaels Telkvists (Līdz 28:13, no 28:13 Jakubs Sedlāčeks) - Maikls Leitons (līdz 40:49, no 40:49 Jans Laco)

Metieni: 35-14

Soda minūtes: 6-12

Skatītāji: 4840

Dinamo sastāvs:

Vārtsargi: #32 Mikael Tellqvist (#36 Jakub Sedlacek);Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #16 Jēkabs Rēdlihs, #80 Georgijs Pujacs - #33 Mat Robinson, #9 Krišjānis Rēdlihs - #11 Kristaps Sotnieks;

Uzbrucēji: #90 Lauris Dārziņš - #38 Paul Szczechura - #71 Roberts Bukarts, #81 Marcel Hossa - #25 Andris Džeriņš - #17 Aleksandrs Ņiživijs, #95 Juris Upītis - #96 Māris Bičevskis - #87 Gints Meija, #47 Mārtiņš Cipulis - #7 Rustams Begovs - #13 Gunārs Skvorcovs.