13.02.2016. 13:07
Latvijas labākā bobslejista Oskara Melbārža pilotētais divnieks ieņem trešo vietu pēc sestdien Īglsas trasē Austrijā veiktajiem pirmajiem diviem braucieniem pasaules čempionātā. Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu par 0,17 sekundēm atpaliek no vācieša Johanesa Lohnera pilotētā divnieka. Līderi abos braucienos uzrādīja labākos starta laikus.

Otrais ir cits vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš Melbārdi apsteidz vien par 0,02 sekundēm.

Turpat aiz Melbārža 4.vietā ir šveicietis Beats Hefti (+0.22), bet vēl 13 sekundes simtdaļas atpaliek Kanādas pilots Kriss Springss.

Abas pārējās Latvijas ekipāžas ir krietni zemāk - 13.pozīcija Uģim Žaļimam ar Intaru Dambi (+0.84), bet 18.vietā Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis (+0.97). Pēc pirmā brauciena viņi ieņēma, attiecīgi, 16. un 20.vietu.

Kopumā sacensībām pieteikušās 34 ekipāžas.

Medaļas šajā pasaules čempionātā divniekiem tiks sadalītas svētdien, kad norisināsies trešais un ceturtais brauciens. Savukārt četrinieku sacensības norisināsies nākamās nedēļas nogalē, kad arī tiks aizvadīti četri braucieni.

Pērn Melbārdis divniekos kļuva par vicečempionu, Žaļims bija sestais, bet Ķibermanis ieņēma astoto pozīciju.

Jau ziņots, ka pirms nedēļas Pasaules kausa posmā, kas reizē bija Eiropas čempionāts, Žaļims ar stūmēju Dambi divnieku sacensībās izcīnīja septīto vietu, bet Eiropas čempionāta ieskaitē bija piektie. Melbārdis ar Dreiškenu Pasaules kausa posmā ierindojās dalītajā desmitajā vietā, savukārt Ķibermanis ar stūmēju Mikni palika 12.pozīcijā. Eiropas čempionātā Melbārdis attiecīgi bija astotajā, bet Ķibermanis desmitajā vietā.

Savukārt četrinieku sacensībās Melbārža pilotētais kvartets gan Pasaules kausa, gan Eiropas čempionāta vērtējumā izcīnīja bronzas medaļas.

Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem pēc septiņiem aizvadītajiem posmiem līderis ar 1337 punktiem ir Vons Jondžons no Dienvidkorejas, otrajā vietā ar 1274 punktiem ir vācietis Niko Valters, kamēr trešais ar 1242 punktiem ir Žaļims. Melbārdis ar 1150 punktiem ir ceturtais, bet Ķibermanis iekrājis 848 punktus un meklējams 14.pozīcijā.

Naujenes sporta klubs Naujenes sporta klubs Vecstropi, 18.novembra 416, Naujenes p., Daugavpils n., LV-5413