06.07.2015. 13:41
9. jūlijā Salaspilī pēc nepilna mēneša pārtraukuma norisināsies šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla "Filter Velokauss 2015” ceturtais posms. Dalībnieki sacentīsies 15 kilometru individuālajā braucienā uz laiku.

Sacensību seriālam atkārtoti startējot Salaspilī, tiks iesākts "Filter Velokauss 2015” sezonas otrais aplis. “Filter Velokauss” ir tautas klases šosejas riteņbraukšanas sacensības, kurās var piedalīties gan profesionāli sportisti, gan sporta entuziasti. Kopumā seriāls sastāv no septiņiem posmiem. Tajā dalībnieki var sacensties kopumā 24 vecuma grupās un absolūtajā vērtējumā - vīriešiem, sievietēm un komandām.

Ņemot vērā sacensību formātu, sākot ar šo posmu būs lieliska iespēja novērtēt savu izaugsmi kopš sezonas sākuma, salīdzinot distancē pavadīto laiku ar pirmā Salaspils posmā uzrādīto rezultātu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta tam, vai tiks labots trases rekords, kas pieder seriāla kopvērtējuma līderim - Rihardam Bartuševicam ("Sportlife Cycling Team"). Bartuševics 15 km garo distanci spēja veikt 19 minūtēs un 46 sekundēs, uzrādot vidējo ātrumu 44,9 km/h.

Līdzīgi kā pirmajā posmā, sacensību norises centrs atradīsies Silavā, Meža ielā. Trases maršruts vedīs pa vietējiem novada ceļiem. Kā ziņo sacensību organizatori: "Šis ir viens no tehniski sarežģītākajiem "Filter Velokausa" posmiem – trases lielāko daļu sastāda šaura, bet vienmērīga labas kvalitātes šoseja ar kopumā iekļautiem sešiem deviņdesmit grādu pagriezieniem. Reljefa izmaiņas ir ļoti minimālas. Tā kā daļa trases ir atvērtā laukā, tad iespējama pastiprināta vēja ietekme”.

Pēc aizvadītiem trijiem posmiem, seriāla līdera vadībā ar 1097 punktiem izvirzījies Rihards Bartuševics ("Sportlife Cycling Team"). Otrais kopvērtējumā, šobrīd atpaliekot ar 32 punktiem, U23 vecuma grupas līderis Valters Čakšs. Ar 65 punktu deficītu vadošo trijnieku noslēdz Sandis Āķis (abi "Rietumu-Delfin").

Sievietēm kopvērtējuma vadībā atrodas Ingrīda Šmite ("Sportlife Cycling Team"). U19 vecuma grupā vadību pārņēmis Mareks Kampe ("Veloclub"). Komandu vērtējumā pēc trijiem posmiem līderu pozīcijās “Rietumu-Delfin” komandas braucēji.

Sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv” joprojām ir atvērta dalībnieku reģistrācija. Vēl līdz 6. jūlijam, plkst. 24.00 var veikt iepriekšēju reģistrēšanos atsevišķam posmam par zemāku dalības maksu – 10 eiro.

Informāciju sagatavoja:Gusts Eisaks,Aerobike Cycling AgencyCAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties