10.08.2016. 20:16
Pateicoties Fidži izlases uzvarai pār ASV valstsvienību ar 24:19, Jaunzēlandes izlase, kas C grupā pēc trim mačiem atradās trešajā vietā, tika pie ceļazīmes uz izslēgšanas mačiem.

Jaunzēlandei šis olimpiskais turnīrs, lai arī tas tika sagaidīts ar lielām cerībām, līdz šim ir izvērties ārkārtīgi neveiksmīgi, jo trijos mačos ir izcīnīta tikai viena uzvara un tā pati pret Kenijas izlasi, jo čempionāts tika sākts ar zaudējumu Japānai (12:14), bet grupu turnīra pēdējā spēlē “All Blacks” bija jāatzīst Lielbritānijas pārākums (21:19).

Tas nozīmēja, ka C grupā jaunzēlandieši ieņem vien trešo vietu un viņiem ir reālas iespējas nekvalificēties izslēgšanas mačiem.

ASV izlase bija tā, kas varēja liegt dienvidu puslodes izlasei dalību ceturtdaļfinālā, kas Jaunzēlandei noteikti būtu viena no lielākajām sporta katastrofām visā valsts vēsturē.

Jaunzēlandes liktenis izšķīrās pēdējā grupu turnīra spēlē, proti, starp Fidži un ASV izlasi. Pirmie piezemējumu guva amerikāņi, taču vēlāk Fidži izlase atspēlējās, bet puslaika izskaņā, esot sešu vīru sastāvā, arī izvirzījās vadībā. Iespējams, ka tas bija viens no iemesliem kāpēc ASV vēlāk arī zaudēja, jo otrajā puslaikā komandas spēlēja aktīvu uzbrukuma regbiju, taču “Lidojošie Fidžiāņi” bija labāki un viņi svinēja uzvaru ar 24:19. Interesanti, ka, ja ASV būtu realizējuši sitienu pēc Neita Ebnera piezemējuma un zaudētu tikai ar trim punktiem, ceturtdaļfinālā spēlētu tieši viņi.

Jāpiebilst, ka interesanta situācija izveidojās B grupā, kur trim komandām bija vienāda uzvaru un zaudējumu bilance, t.i., divi panākumi un viena neveiksme, kas nozīmēja, ka vietas tika noteiktas pēc papildus kritērijiem, proti, gūto un zaudēto punktu attiecības, kas vislabākā bija DĀR izlasei.

Līdz ar grupu turnīra noslēgumu ir zināmi ceturtdaļfinālu pāri, kas šovakar cīnīsies par tālāku virzību turnīra tabulā. Fidži spēlēs ar saviem izglābtajiem jaunzēlandiešiem, Francija tiksies ar lielākā pārsteiguma autoriem, Japānu, Lielbritānijas apvienotajai izlasei pretī stāsies Argentīna, bet DĀR un Austrālija cīnīsies par nepalikšanu ārpus medaļu spēlēm.