22.04.2012. 17:56

Pirmo uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionātā šosezon svētdien izcīnīja iepriekšējo divu gadu pasaules čempions Sebastjans Fetels no Vācijas (Red Bull), kurš bija ātrākais sezonas ceturtajā posmā - Bahreinas Grand Prix.

Savukārt pārējās divas vietas uz goda pjedestāla negaidīti aizņēma Lotus vienības piloti - otrais finišēja soms Kimi Raikonens, kurš šogad F-1 atgriezies pēc vairāku gadu pārtraukuma, bet trešais bija franču pilots Romēns Grožāns.

Aizraujošā sacīkstē Fetels finišā apsteidza no 11.pozīcijas startējušo Raikonenu par 3,300 sekundēm, bet Grožāns atpalika par 10,100 sekundēm.

Pārējie sportisti no labāko trijnieka jau atpalika vairāk nekā pusminūti. Ceturtais finišēja Fetela komandas biedrs Red Bull komandā Marks Vēbers no Austrālijas, piektajā vietā ierindojās iepriekšējā posmā uzvarējušais vācietis Niko Rosbergs no Mercedes GP, bet viņam sekoja brits Pols di Resta (Force India), spānis Fernando Alonso (Ferrari) un vēl viens brits Lūiss Hamiltons (McLaren-Mercedes), kuri finišā iebrauca 0,4 sekundēs.

Savukārt pirmo desmitnieku noslēdza otrs Ferrari pilots Felipe Masa, kurš tika pie pirmajiem punktiem šosezon, un sacīkstes tikai no 22.pozīcijas uzsākušais septiņkārtējais pasaules čempions Mihaels Šūmahers (Mercedes GP) no Vācijas.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc četriem posmiem līderpozīciju ar 53 punktiem pārņēma Vēbers, kuram četrus punktus zaudē Hamiltons, bet vēl par punktu mazāk ir Vēberam. Savukārt pa 43 punktiem izcīnījuši Hamiltona tautietis un komandas biedrs Džensons Batons, kurš šoreiz palika tikai 18.pozīcijā, un Alonso.

Savukārt Konstruktoru kausā līderpozīciju ar 101 punktu saglabāja McLaren-Mercedes vienība, kurai vairs tikai deviņus punktus zaudē Red Bull. Uz trešo vietu ar 57 punktiem pakāpās Lotus, kurai ar 45 punktiem seko Ferrari.

Nākamais posms 13.maijā notiks Barselonā.