01.11.2013. 19:00
Rodžers Federers piektdien Parīzes "Masters 1000" turnīrā pārtauca trīs zaudējumu sēriju pret Huanu Martinu Del Potro (6:3, 4:6, 6:3), nodrošinot pusfinālu ar Novaku Džokoviču. Serbijas tenisistam viegla 6:1, 6:4 uzvara pār Stanislasu Vavrinku.

Stanislass Vavrinka abās šogad Novakam Džokovičam "Australian Open" un "US Open" zaudētājās piecu setu cīņās izcēlās ar lielisku sākumu, graujoši uzvarot 1. setā. Šoreiz Stanam neizteiksmīgs sākums, kā rezultātā Šveices otrais numurs nokļuva iedzinējos ar 0:3. Džokovičs 3. geimā atspēlēja divas breikbumbas. Ranga vicelīderis teicami darbojās gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, pretiniekam 1. setā ļaujot uzvarēt tikai vienā geimā – 6:1!

Džokovičam vajadzēja 10.5 minūtes, lai 2. setā uzvarētu pirmo serves geimu. Tajā viņam nācās atspēlēt trīs breikbumbas. Vavrinka to pārspēja, 3. geimā atspēlējot uzreiz četras breikbumbas. Vavrinka izglābās no 0:40, bet ceturto breikbumbu novērsa ar savu trumpi – "bekhenda" sitienu, bumbiņai trāpot stūrī – 2:1 šveicieša labā. Džokovičs 2. setu sāka nekvalitatīvi, bet, seta vidū saņēmis brīdinājumu par pārāk ilgu gatavošanos servēšanai, guva nepieciešamo kripatiņu, lai pārslēgtu ātrumus. Džokovičs tūlīt nokārtoja "sauso" breiku un drīz vien noformēja divu setu uzvaru – 6:1, 6:4.

Džokovičam 13. uzvara pēc kārtas pār Vavrinku, savstarpējo maču bilanci uzlabojot līdz 14-2. Šveicietis abas uzvaras guva 2006. gadā. Ceturtdaļfināls Vavrinkam ir labākais rezultāts Parīzē, kur viņš spēlēja devīto reizi. Stanam neizdevās gūt sezonas 50. uzvaru, ko gan viņš vēl var izdarīt jaunnedēļ Londonā. 49 uzvaras vienā sezonā, kas iespēts šogad, ir Vavrinkas rekords.

Rodžers Federers jau no mača pirmajām izspēlēm kortā jutās komfortablāk, kamēr Huana Martina Del Potro spēlē bija jūtams enerģijs trūkums. Federeram pirmā breikbumba bija jau 2. geimā, taču to realizēt neizdevās lielā mērā paša neprecizitātes dēļ. Del Potro ar grūtībām noturēja servi, bet 4. geimā to nespēja – breiks Federeram dots ar "forehand" sitienu autā – 1:3. Ar sākumā iegūto breiku Federeram pietika, lai uzvarētu setā – 6:3. Federers pie savas serves zaudēja tikai divus punktus, setā izcēlās ar 17 tīri uzvarētām izspēlēm, bet kļūdījās tikai četras reizes – viens no Federera sezonas labākajiem setiem.

Arī 2. setā vējš pūta no tās pašas puses. Federers dominēja uz gala līnijas, bija stabils servēšanā, kamēr Del Potro arvien darbojās tālu no sava labākā līmeņa. Tā tas bija līdz 10. geimam, kurā Federeram pie 4:5 bija jāservē par seta turpināšanu. Līdz šim geimam Rodžers pie savas serves bija zaudējis tikai četras izspēles, taču tagad pēkšņi nespēja kontrolēt savu sitienu no labās puses un zaudēja gan geimu, gan setu – 6:4 Del Potro labā.

3. setā pirmais breiku ieguva Federers, kurš 5. geimā argentīnieti atstāja "sausā" pie viņa serves. Vadībā šveicietis pabija vien dažas minūtes, jo Del Potro atspēlējās jau nākamajā geimā, kuru noslēdza ar diagonālo apvedošo sitienu – 3:3. Del Potro nogurums mača izskaņā tomēr nospēlēja savu lomu, jo vairāki saguruši sitieni deva Federeram vēl vienu breiku, pēc tam sekoja vēl viens – Rodžers uzvarēja mača pēdējos trīs geimos un svinēja uzvaru ar rezultātu 6:3, 4:6, 6:3.

Federeram 14. uzvara (14-5) pār Del Potro, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju pret Argentīnas pirmo numuru. Del Potro visas trīs uzvaras bija guvis trīs setos telpās uz "hard" seguma. 2011. gada Parīzes čempions Federers pirmo reizi kopš pagājušā gada novembra guvis uzvaru pār ranga Top 5 pārstāvi (Londonā uzveikts Endijs Marejs). Panākums pār Del Potro ļāva Federeram pagarināt iespaidīgo sēriju – gūt vismaz vienu Top 5 uzvaru jau 15. sezonu pēc kārtas. Tāpat Federeram šogad tikai otrā (2-7) Top 10 uzvara, pirmā gūta "Australian Open" pār Žo-Vilfrīdu Tsongu.

Federers ar Džokoviču ticies 29 reizes, arvien vēl esot vadībā ar 16-13. Abiem tas būs pirmais savstarpējais mačs 2013. gadā. Džokovičs bija pārāks pēdējā spēlē, Rodžeru pērn "ATP World Tour Finals" finālā uzveicot ar 7:6(5), 7:5.

Pārējie divi ceturtdaļfināli notiks vakara sesijā, kas sāksies plkst. 20:30. Vispirms labāko noskaidros Rafaels Nadals un Rišārs Gaskē, bet uzreiz pēc viņiem kortā dosies pagājušā gada čempions Davids Ferers, kura pretinieks būs 2005. gada uzvarētājs Tomāšs Berdihs.