10.06.2016. 17:00
Rodžera Federera 7:6(2), 7:6(1) gūtā uzvara Štutgartes turnīra ceturtdaļfinālā pār Florianu Maijeru ļāva Šveices tenisistam vienatnē ieņemt 2. vietu uzvarām bagātāko spēlētāju sarakstā.

Federers pirmajā mačā Štutgartē trīs setos ar lielām pūlēm uzveica 18 gadus veco amerikāni Teiloru Fricu. Arī šodien daudz netrūka, lai Rodžeram nāktos spēlēt trīs setus. Pirmajā viņš pie rezultāta 6:5 uzņemšanā nespēja izmantot setbumbu, kad viņam norāvās "backhand" sitiens, bet nedaudz vēlāk dominēja taibreikā.

Savukārt 2. setā Federeram problēmas bija daudz lielākas. Viņš sākumā nokļuva iedzinējos ar breiku (0:2), jo atkal svarīgā brīdī iegāza sitiens no neērtās puses. Atspēlēties izdevās uzreiz, bet seta galotnē laba servēšana nepieļāva vēl viena seta spēlēšanu. Maijeram pie rezultāta 6:5 bija trīs setbumbas. Federers trīs reizes labi ieservēja, un vācietis ne reizi nespēja bumbiņu dabūt tālāk par tīklu. Taibreikā viss bija "vienos vārtos". Federeram bija 6:0 pārsvars, kad viņš ar "forehand" kļūdu neizmantoja iespēju nokārtot "sauso" taibreiku.

Šodien gūtā uzvara Federeram ļāva vienatnē ieņemt 2. vietu uzvarām bagātāko tenisistu sarakstā ar 1072 uzvarām. Priekšā palicis vairs tikai Džimijs Konorss, kurš sakrāja 1256 uzvaras. Konorss 39 gadu vecumā spēja tikt līdz "US Open" pusfinālam, bet pēdējo ATP maču nospēlēja 43 gadu vecumā.

Federera pretinieks pusfinālā būs Dominiks Tīms, kurš šogad jau 17. reizi (17-1) uzvarēja izšķirošajā setā un ar 3:6, 6:4, 7:5 uzveica Mihailu Južniju. Tīms pirmoreiz vienā turnīrā guvis divas uzvaras uz zālāja seguma, tādējādi arī pirmoreiz sasniedzis šī seguma sacensību pusfinālu. Austrietim karjeras bilance uz zālāja ir 4-6. Tīms Federeru maijā pārspēja Romā (7:6(2), 6:4), tiesa, šveicietim toreiz bija muguras savainojums.