18.02.2018. 18:00

Grigors Dimitrovs maču sāka ar diviem iespaidīgiem serves geimiem, bet pēc tam kaut kas notika, un bulgārs kļuva bezspēcīgs, maču atlikušo daļu nospēlējot itin nevarīgi, kā rezultātā Dimitrovs izturēja tikai 55 minūtes, kuru laikā viņam nebija nevienas breikbumbas. Grigors maču pabeidza ar 13 tīri uzvarētām izspēlēm un 21 nepiespiesto kļūdu, kamēr Rodžeram Federeram pozitīva statistika ar 15-9.

Federers savstarpējo maču bilanci uzlaboja līdz 7-0, septiņās cīņās Dimitrovam zaudējot tikai divos setos. 6:2, 6:2 ir atkārtota lielākā sagrāve šīs sāncensības vēsturē, Federers ar identisku rezultātu bija pārāks arī 2015. gada janvārī Brisbenas pusfinālā.

Federers svētdien izcīnīja trešo titulu Roterdamā, kur iepriekš uzvarēja 2005. un 2012. gadā. Karjerā kopumā Rodžeram tagad ir 97 ATP vienspēļu tituli, turpinot pakaļdzīšanos Džimijam Konorsam (109).

Šonedēļ tiekot līdz pusfinālam, Federers garantēja atgriešanos ATP ranga 1. vietā, kur pēdējo reizi bija 2012. gada novembrī. Federers rīt reitinga augšgalā nomainīs Rafaelu Nadalu, 36 gadu vecumā kļūstot par vecāko pasaules pirmo numuru. Spānim martā, kad Federeram jāaizstāv Indianvelsas un Maiami "Masters 1000" tituli, būs matemātiska iespēja atgūt līdera godu, bet pēc tam – māla sezonas laikā – jāaizstāv ļoti daudz punktu, kamēr Federers pērn nepiedalījās nevienā māla turnīrā.

Sezonas otrajā māla seguma turnīrā galvenā favorīta statusu apliecināja Dominiks Tīms, kurš finālā atspēlēja abas breikbumbas un ar rezultātu 6:2, 6:4 pieveica Aļjažu Bedeni. Kopš šīs sezonas vairs nestartējot zem Lielbritānijas karoga, bet spēlējot dzimtās Slovēnijas sastāvā, Bedene joprojām turpina gaidīt savu pirmo ATP titulu un tagad spiests samierināties ar 0-3 bilanci vienspēļu finālos.

Tīms šonedēļ Argentīnā visos četros mačos uzvarēja bez zaudētiem setiem, par Buenosairesas čempionu kļūstot otro reizi pēdējos trīs gados. Austrietim pirmais tituls šajā pilsētā bija 2016. gadā. Savukārt karjerā kopumā viņam tagad ir deviņi tituli (bilance finālos: 9-5), no tiem septiņus iegūstot uz sev ērtākā seguma māla.

Pirmoreiz kopš 2004. gada ATP līmeņa teniss atgriezās Longailendā, kur notika no Memfisas pārceltā turnīra pirmais izlaidums. Finālu izspēlēja ar pirmajiem diviem numuriem izliktie tenisisti Kevins Andersons un Sems Kverijs, un, tāpat kā septembrī Ņujorkā (toreiz abiem tiekoties "US Open" ceturtdaļfinālā), uzvarēja DĀR tenisists, kurš šoreiz bija pārāks ar rezultātu 4:6, 6:3, 7:6(1). Andersons uzvarējis četros no pēdējiem pieciem mačiem pret Kveriju, panākot izlīdzinājumu savstarpējos mačos: 8-8.

Andersons piekto reizi ATP turnīrā bija izlikts ar pirmo numuru, Ņujorkā viņam izdevās pirmoreiz tādā statusā kļūt par čempionu. Uzvara šīs nedēļas turnīrā Kevinam īpaša vēl divu iemeslu dēļ. Viņš ar 12. mēģinājumu finālos pieveica Top 100 spēlētāju. Andersonam ATP finālos tagad ir 4-11 bilance, pirmās trīs uzvaras gūstot pret spēles brīdī ārpus simtnieka bijušiem spēlētājiem. Otrkārt, Andersons ar uzvaru Ņujorkā nopelnīja jaunu rekordu ATP rangā, kur pirmdien būs 9. vietā. Tā viņam būs atgriešanās desmitniekā (+2), kur 2015. gadā pavadīta viena nedēļa 10. vietā.