07.12.2015. 10:39
Pasaules čempionātā handbolā sievietēm, kas sestdien sākās Dānijā, jau pirmajā spēļu kārtā punktus zaudēja divas no lielākajām favorītēm - pašreizējā pasaules čempione Brazīlija un olimpiskā čempione Norvēģija.

Brazīlietes pirmajā mačā tikās ar Dienvidkoreju un no zaudējuma izglābās pēdējā sekundē. 57. minūtē korejietes bija vadībā ar 24:22, taču mača pēdējā sekundē Alešandra Nasimentu panāca 24:24. Vēl šajā C grupā spēlē Francija, Argentīna, Kongo un Vācija, bet tālāk no katras grupas tiks pirmās četras komandas.Ja brazīlietes izglāba kaut punktu, tad olimpiskās čempiones norvēģietes mačā ar Krieviju palika tukšā - 25:26. Puslaiku Krievija uzvarēja ar 14:11, jau desmit minūtēs pēc pātraukuma Norvēģija panāca 18:18, taču vadībā tā arī netika. Vēl vairāk - 53. minūtē bija 20:23. Norvēģija vēlreiz panāca neizšķirtu (23;23), tomēr pēdējais vārds piederēja Krievijas izlasei - 1.03 pirms beigām Anna Vjahireva (pavisam guva 9 vārtus) panāca 26:25. Norveģietēm atlika pietiekami daudz laika glābiņa, taču - neizdevās. Vēl šajā D grupā spēlē Rumānija, Spānija, Kazahstāna un Puertoriko.A grupā spēlē Ungārija, Dānija, Melnkalne, Serbija, Japāna un Tunisija, B grupā - Zviedrija, Polija, Nīderlande, Ķīna, Kuba un Angola. A un B grupu pirmajās spēlēs pārsteigumu nebija.