09.02.2015. 21:14
Basketbola klubs "VEF Rīga" (8-10) pirmdien, 9. februārī, VTB Vienotās līgas mājas spēlē trešajā ceturtdaļā veica izrāvienu 21:6 un uzvarēja Baltkrievijas čempionus "Cmoki Minsk" (3-14) ar rezultātu 86:61, kopvērtējumā atgriežoties astotajā vietā. Nākamajā spēlē 15. februārī rīdzinieki savā laukumā uzņems Rolanda Freimaņa pārstāvēto Kazaņas klubu "Unics".

VEF Rīga: Jakovičs, Lauerijs, Timma, A. Bērziņš, Fals

Komandām vajadzēja divas minūtes un 45 sekundes, lai atslēgtu Rīgas arēnas grozus no spēles – pēc āķa metiena tas izdevās Artūram Bērziņam. Viņš panāca 5:0 VEF labā, jo iepriekšējās epizodēs trīs no četriem soda metieniem realizēja komandas kapteinis Jānis Timma. Nākamajā uzbrukumā rēķinu atklāja arī viesi, tomēr Jakoviča un Timmas metieni saglabāja iniciatīvu rīdziniekiem – 9:5. Septītajā minūtē divus āķa metienus realizēja slaidais melnkalniešu uzbrucējs Ivans Maras, izlīdzinot rezultātu – 9:9.

Timma un Mirkovičs apmainījās ar precīziem metieniem no labdarības līnijas, bet devītās minūtes sākumā Stenlija Barelsa pustālais metiens pirmo reizi deva priekšroku Minskai – 11:13. Rīdziniekiem joprojām klājās pieticīgi metienos no spēles, taču Timmas sestais un septītais brīvmetiens atjaunoja neizšķirtu – 13:13. Minūti vēlāk līdzīgu gājienu atkārtoja Anžejs Pasečņiks – 15:15. Ceturtdaļas izskaņā Maras guva divus punktus ar sodu, savukārt rīdzinieki atbildēja ar Džeralda Robinsona tālmetienu ar sodu. Diemžēl bumba grozā nekrita un rīdzinieku leģionārs emocionāli pārdzīvoja neveiksmi – 18:18.

Pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar 27% precizitāti, VEF spēlētāji arī nākamās desmitminūtes sākumā ilgi nevarēja ieņemt grozu. Klusumu pārtrauca Timmas tālmetiens un Lauerija reids, taču minskieši tikmēr paspēja doties nelielā atrāvienā – 23:26. Divi precīzi metieni vidēji piecās minūtēs – tāds bija pirmo 15 minūšu kopsavilkums. Tendenci pārtrauca Robinsona otrais tālmetiens, bet pusminūti vēlāk Pasečņiks labi pacīnījās groza apakšā – 28:28. Rīdzinieki savilka pretiniekus groza apakšā un Lauerijs iemeta nākamo tālmetienu, bet Pasečņika garās rokas un Robinsona pārķertā bumba nodrošināja solīdu izrāvienu – 35:28. Puslaika galotnē pāris tālmetienus iemeta viesi, bet punktu divdesmitminūtei pielika Fala “slam dunk” – 41:34.

Otrajā puslaikā pirmos punktus guva viesi, taču Timma nekavējoties atbildēja ar tālmetienu. Fala soda metieni pirmo reizi panāca VEF plus desmit, bet vēlāk rīdzinieku izrāviens sasniedza atzīmi 9:0. Trešās ceturtdaļas vidū plus četrpadsmit – 50:36. Nākamo simbolisko atzīmi nodrošināja Robinsona tālmetiens, savukārt Jakoviča pārķertā bumba ļāva panākt 17 punktu pārsvaru – 57:40. Robinsons turpināja tālmetienu izrādi, kamēr Fala danks palielināja atrāvienu līdz plus divdesmit – 62:42. Ceturtās ceturtdaļas sākumā viesi pietuvojās piecpadsmit punktu attālumā (67:52), taču Mareja Mejera aktivitāte un “alley-oop” danks atjaunoja solīdāku pārsvaru – 71:52. Atlikušajās minūtēs Nikolaja Mazura, Jevgeņija Kosuškina un Jāņa Gailīša vīri kontrolēja spēli, nodrošinot atgriešanos “play-off” zonā.

VEF Rīga – Cmoki Minsk 86:61 (18:18, 23:16, 26:15,)VEF Rīga: Timma 18, Robinsons 16, Fals 13, Lauerijs 11, Pasečņiks 8, Mejeris 6, Jakovičs 4, A. Bērziņš 4, J. Bērziņš 3, Strēlnieks 3.Cmoki Minsk: Maras 27 (15ab), Mirkovičs 13, Barels 11, Kudrjavcevs 8, Uļjanko 1 (6ab), Ļaškevičs 1 (3rp).Tiesneši: Apostolos Kalpakas (Zviedrija), Alexey Davidov (Krievija), Alexey Chudin (Krievija).Komisārs: Agnis Pērkons.

Metieni no spēles: 31/70 vs 21/652p: 21/41 vs 16/393p: 10/29 vs 5/261p: 14/23 vs 14/18AB: 50 (16/34) vs 38 (12/26)RP: 26 vs 15Kļ.: 9 vs 14PB: 8 vs 3BM: 6 vs 1Personiskās piezīmes: 19 vs 24

16 Cmoki 3-14

VEF spēles: 17. janvārī izbraukumā pret “Enisey” (2-0, +9), 25. janvārī viesos pret “Nymburk” (2-0, +14), 1. februārī izbraukumā pret “Krasnij Oktjabr” (0-2, -16), 9. februārī mājās pret “Cmoki” (+1), 15. februārī savā laukumā pret “Unics” (-12), 22. februārī mājās pret “Avtodor” (+15), 1. martā viesos pret CSKA (-15), 8. martā izbraukumā pret “Krasnije Kriļja” (-3), 15. martā viesos pret “Lokomotiv-Kubaņ” (-8), 22. martā savā laukumā pret “Himki” (-9), 29. martā izbraukumā pret “Nizhny Novgorod” (-23), 4. aprīlī mājās pret “Kalev/Cramo” (-3), 8. aprīlī viesos pret “Zenit”, 12. aprīlī savā laukumā pret “Bisons” (+25), 19. aprīlī izbraukumā pret “Astana” (-14), 26. aprīlī mājās pret “Zenit”.