21.11.2012. 11:15
Vakardienas UEFA Čempionu līgas mačs Dānijā starp vietējo «Nordsjaelland» un ukraiņu Doņeckas «Shakhtar» noslēdzās ar viesu uzvaru (5:2), taču lielā mērā spēles toni noteica pirmajā puslaikā nesportiski gūtie vārti.

• Zināmi vēl četri UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālisti šodien
  • UEFA Čempionu līgas otrdienas spēļu rezultāti šodien

Mājinieki, pateicoties Mortena Nordstranda sitienam, 24. minūtē izvirzījās vadībā pirmie, un neilgi pēc tam, atrodoties uzbrukumā «Nordsjaelland» laukuma pusē, pret viņu noteikumus pārkāpa viesi.

Mača galvenais tiesnesis atdeva bumbu «Shakhtar» brazīliešu pussargam Viljamam, kurš pēc spēles «Fair Play» principiem raidīja bumbu prom, lai tā sasniedz pretinieku vārtsargu.

Zinot, ka bumba tiek atspēlēta viņiem, dāņu komandas aizsargi necentās to pārtvert. Šo situāciju visai nekaunīgi izmantoja vēl viens Doņeckas brazīliešu futbolists Luizs Adriano un netraucēti izgāja pret vārtsargu (kurš, šķiet, arī neticēja tam, kas notiek), panākot 1:1.

Viss stadions burtiski eksplodēja un ar svilpieniem demonstratīvi pauda savu neapmierinātību. Protestēja arī mājinieku futbolisti, taču vārtu guvums, kas, lai arī nesportiski, bet gūts pēc noteikumiem, tika ieskaitīts. Izspēlējot bumbu no laukuma centra, dāņi acīmredzot cerēja, ka pretinieks ļaus viņiem atgūt netaisnīgi zaudētos vārtus, tomēr «Shakhtar» futbolisti, visticamāk, nesaņemot komandu no trenera Mirčas Lučesku, to nedarīja.

Pēc neilga brīža gan mājinieki izvirzījās vadībā, pateicoties Kaspera Lorencena precīzajam sitienam, taču pēc tam iniciatīvu pārņēma «ogļrači» un pirms puslaika beigām izlīdzināja rezultātu, bet otrajā spēles daļā guva vēl trīs bezatbildes vārtus, nodrošinot uzvaru ar 5:2 un iekļūšanu turnīra astotdaļfinālā.

Pēc spēles Ukrainas kluba galvenais treneris gan taisnojās, ka Luizs Adriano vārtus guvis instinktīvi un ir aicinājis savus padotos atļaut iesist, tomēr mājinieku komandas sporta direktors Jans Laursens atklāja pretējo.

Dānis norādīja, ka mača pārtraukumā devās pie Doņeckas galvenā trenera, aicinot uz godīgas spēles principiem, bet Lučesku reakcija pamatīgi izbrīnījusi. «Esmu šokēts, ka šāda kalibra vīrs tikai stāvēja un blenza,» viņš atstāstīja notikušo.