12.09.2013. 17:08
Ar pārliecinošu uzvaru Eiropas čempionāta Slovēnijā otro kārtu uzsākusi Horvātijas basketbola izlase, kura ar nospiedošu pārsvaru zem groziem neatstāja cerības Somijai (88:63), kuras iekļūšana ceturtdaļfinālā pēc lieliski aizvadītās pirmās kārtas nu ir pamatīgi apgrūtināta.

Somijas izlase šajā čempionātā bija radījusi nelielu apvērsumu D grupā, izcīnot četras uzvaras un palīdzot apkaunot Krievijas izlasi. Tikpat uzvaras C grupā bija arī Horvātijai, taču trīs no tām – pret Slovēniju, Gruziju un Poliju – izcīnītas tikai smagā spēles galotnē, kas horvātu gatavību tomēr lika vērtēt nedaudz piesardzīgi.

Šīs dienas spēles sākumā likās, ka abas izlases par paraugu ņēmušas Latvijas vakardienas maču pret Ukrainu, proti, somi un horvāti pirmajā ceturtdaļā paspēja kopā izdarīt veselus 18 tālmetienus (vidēji gandrīz divi trejači minūtē). Ar precizitāti gan nedaudz kliboja visiem, tikai ne horvātam Damjanam Rudežam, kurš trāpīja abus savus tālmetienus un palīdzēja Horvātija pārņemt agrīno vadību (17:11).

Otrajā ceturtdaļā somi, šķiet, bija saņēmuši norādījumus no trenera, ka tik bieži tālmetienus tomēr izpildīt nevajag, tādēļ vairākkārt neuzbruka pat no samērā brīvām pozīcijām, tā vietā virzot bumbu uz groza apakšu. Šāds uzbrukums somiem izrādījās neparocīgs, un savus pirmos punktus ceturtdaļā viņi guva tikai piektajā minūtē. Tikmēr horvāti ar vairākiem ātrajiem uzbrukumiem bija iekrājuši jau samērā solīdu pārsvaru (33:15), kuru līdz puslaika beigām arī izdevās arī noturēt un pat nedaudz palielināt (39:20). Somiem pavisam grūti gāja cīņā par atlēkušajām bumbām un jau pirmajā puslaikā viņi bija ļāvuši Horvātijai savākt 12 bumbas uzbrukumā, bet vienam pašam Damiram Markotam deviņas atlēkušās puslaikā.

Nekas būtiski nemainījās arī trešajā ceturtdaļā, ja nu vienīgi horvāti savu pārsvaru vienubrīd palielināja līdz pat 28 punktiem, un spēles pēdējās desmit minūtēs jau varēja spēlēt pavisam mierīgi. Ņemot vērā somu neveiksmes metienos pat no brīvām pozīcijām (izņemot mača pēdējās sekundes, kad aizsardzība vairs netika piekopta un minūtes laikā tika gūti 11 punkti), Horvātijai arī izdevās saglabāt iespaidīgu rezultātu starpību, kas var noderēt vienādu uzvaru skaita gadījumā, proti, +25 (88:63).

Ar šo zaudējumu Somija ir pamatīgi sarežģījusi savu izkļūšanu no F grupas, jo tai vēl atlikušas spēles ar pašreizējo čempioni Spāniju un mājinieci Slovēniju, turklāt nav mazticams gadījums, kad arī ar divām uzvarām somiem ir par maz. Savukārt Horvātijai vēl jācīnās ar Grieķiju un Itāliju, un teorētiski jau panākums parīt, spēlē pret Itāliju, var nodrošināt horvātu vietu ceturtdaļfinālā.

Somija - Horvātija 63:88 (11:17, 9:22, 18:24, 25:25) Somija: Hafs 10, Koti 8, Koivisto 8, Rannikko 8,Lī 7, Koponens 5, Nikile 4, Mūrinens 4, Salins 3, Hānpjē 3, Ahonens 3Horvātija: Rudežs 17, Bogdanovičs 15, Ukičs 11, Tomičs 11, Saričs 8, Simons 6, Zoričs 5, A. Delašs 5,Markota 4 (11 atl.b.), M. Delašs 2, Andričs 2, Dreipers 2Atlēkušās bumbas: 30:47Kļūdas: 11:10