29.09.2015. 23:40
Minhenes „Bayern” šovakar UEFA Čempionu līgā ar 5:0 sagrāva Zagrebas „Dinamo”, pārtraucot tā nezaudēto spēļu sēriju. Ar „hat-trick” izcēlās Roberts Levandovskis, kuram pēdējo septiņu dienu laikā desmit (!) gūti vārti, bet Londonas „Arsenal” rezultatīvā mačā mājās nespēja izmocīt pat punktu pret „Olympiacos” (2:3) un krietni samazinājusi savas cerības izkļūt no grupas.

Minhenes "Bayern" šodien uzņēma izcilu sēriju uzņēmušo Zagrebas "Dinamo", kurš bija izvairījies no zaudējuma 45(!) spēlēs pēc kārtas, ieskaitot pirmās kārtas maču pret "Arsenal", kurā tika izcīnīta uzvara. Minhenes galvenajam trenerim Pepam Gvardiolam galvassāpes jau atkal sagādāja traumu jautājums, un pirmsspēles preses konferencē viņš pavēstīja, ka ierindā ir tikai 14-15 spēlei gatavi futbolisti.

Tas gan netraucēja „Bayern” jau spēles sākumā pārņemt iniciatīvu un visai drīz arī izgaiņāt jebkādu intrigu – Duglass Koša atklāja rezultāt 13. minūtē, Roberts Levandovskis 21. minūtē izmantoja teicamu Tjagu Alkantaras piespēli, 25. minūtē Mario Gece ar visai vienkāršu sitienu panāca 3:0, bet mirkli vēlāk Levandovskis noformēja 4:0 pirmo 28 minūšu laikā.

Otrajā puslaikā Levandovskis nokārtoja sev arī „hat-trick”, ar sitienu pēc eleganta pagrieziena gūstot desmitos vārtus vienas nedēļas laikā. Viņam 22. datumā pieci vārti pret "Wolfsburg" un 26. datumā divi pret "Mainz 05". Unikāls fakts – Levandovskis šobrīd ir rezultatīvākais spēlētājs visos lielajos turnīros, kuros šobrīd piedalās, proti, Bundeslīgā, Čempionu līgā un „Euro 2016” kvalifikācijas turnīrā. Spēles temps pie šāda rezultāta neglābjami kritās, un „Bayern” nevienu trumpi no rokām neizlaida. Gece vēl trāpīja pa vārtu stabu, bija vēl pāris bīstami uzbrukumi, taču rezultāts vairs nemainījās.

Otrajā F grupas spēlē „Arsenal” centās reabilitēties par iepriekšējo neveiksmi un uzņēma grieķu „Olympiacos”, un šajā mačā dramatisku brīžu un asu pavērsienu netrūka. Pirmā vadībā izvirzījās „Olympiacos”, taču uzreiz Teo Volkots atbildēja ar precīzu sitienu, panākot 1:1. Pagāja gan tikai pāris minūtes, kad „Arsenal” nepaveicās – tās vārtsargs Davids Ospina pēc stūra sitiena netīšām ievirzīja bumbu savos vārtos.

Otrajā puslaikā Aleksis Sančess izmantoja Volkota piespēli un vēlreiz panāca neizšķirtu, taču vēlreiz tikai uz īsu brīdi – pēc minūtes sekoja grieķu prettrieciens, kurā „Arsenal” aizsardzība atkal apjuka un pieredzēja trešo bumbu savos vārtos. Angļu klubs vēlreiz metās pēc izlīdzinājuma, uzbruka daudz vairāk, taču „Olympiacos” pašaizliedzīgā aizsardzība izturēja un svinēja uzvaru.

Lai arī aizvadītas vēl tikai divas kārtas, "Arsenal" jau šobrīd nokļuvusi teju uz izkrišanas sliekšņa - divi zaudējumi, bet tagad priekšā divas spēles pret Minhenes "Bayern". Tikmēr "Olympiacos" un "Dinamo" sadalīs sešus punktus savā starpā.

Komandas Rez. Vārtu guvēji
Bayern-Dinamo 5:0 (4:0) Košta 13` Levandovskis 21` 28` 55` Gece25`
Arsenal-Olympiacos 2:3 (1:2) Volkots 35` Sančess 65`- Pardo 33` Ospina 40`(s.v.) Finbogasons 66`
V. Komanda S U N Z Vārti P
1. Bayern 2 2 0 0 8:0 6
2. Olympiacos 2 1 0 1 3:5 3
3. Dinamo 2 1 0 1 2:6 3
4. Arsenal 2 0 0 2 3:5 0

Latvijas In-line hokeja federācija Uzvaras prospekts 17-14, Baloži, Ķekavas n., LV-2128